„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Endermologia LPG Alliance – najnowocześniejszy zabieg modelujący sylwetkę

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Stale rośnie popularność popularnych zabiegów modelujących sylwetkę. Na ich wykonanie decydują się osoby odchudzające się. Takie zabiegi wyszczuplające stanowią doskonałe uzupełnienie diety odchudzającej oraz regularnej aktywności fizycznej. Zabieg modelujący może być także wykonywany po zakończonym odchudzaniu, gdy osiągnięciu upragnionej sylwetki towarzyszy niechciana pamiątka w postaci nadmiaru luźnej skóry. I wreszcie – zabiegi modelujące sylwetkę doskonale sprawdzają się u każdej osoby, także tej z prawidłową masą ciała, która chce ujędrnić skórę i wygładzić ciało, a także zredukować widoczność cellulitu czy rozstępów. Wszystkie te cele zrealizować można stosując jeden zabieg. Mowa o endermologii – zabiegu całkowicie bezpiecznym, nieinwazyjnym i bezbolesnym, który może być wykonywany często – i to bez konieczności rekonwalescencji.

Zabieg endermologii – na czym polega?

Endermologia  to zabieg o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Procedura ta polega na mechanicznej stymulacji skóry i tkanki podskórnej, a masaż wykonywany jest z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury. Do powierzchni skóry przykładana jest głowica masująca z rolkami zasysającymi skórę, która generuje podciśnienie. Dzięki temu możliwy jest dogłębny masaż skóry, który doskonale pobudza krążenie krwi. Usprawnienie przepływu krwi oznacza lepsze dotlenienie i odżywienie komórek, a także pobudzenie ich metabolizmu. Dochodzi m. in. do nasilenia syntezy włókien kolagenowych i elastynowych (nawet o 200%), ujędrnienia skóry oraz zwiększenia jej gęstości.

Dzięki zabiegowi endermologii możliwe jest także usprawnienie krążenia limfy; taki drenaż limfatyczny pomaga pozbyć się obrzęków, a także wspomaga usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, co skutkuje przywróceniem skórze kolorytu i blasku. Kolejnym efektem działania endermologii jest pobudzenie procesu lipolizy, czyli spalania tkanki tłuszczowej. Dzięki temu zabiegowi tkanka tłuszczowa może być spalana szybciej nawet o 70%. Warto wspomnieć jeszcze, że endermologia to zabieg uwielbiany przez sportowców, gdyż sprzyja relaksacji mięśni, a także redukuje zakwasy pojawiające się po treningu. Wykonywanie endermologii podczas aktywności fizycznej usprawnia procesy regeneracji mięśni, a także redukuje ryzyko wystąpienia kontuzji. Dzięki temu endermologia w pośredni sposób przyczynia się do usprawnienia procesu odchudzania.

Kiedy warto zdecydować się na endermologię?

Zabieg endermologii, czyli mechanicznego masażu podciśnieniowego może być wykonywany przez każdego, kto chce zadbać o nienaganną sylwetkę. Jedyne przeciwwskazania do zabiegu endermologii to stany zapalne i infekcje skóry, a także stosowanie antykoagulantów. Endermologia może być wykonywana w celu:

– ujędrnienia skóry

– usunięcia cellulitu https://neonia.com.pl/problem-zabieg/usuwanie-cellulitu/

– pobudzenia spalania tkanki tłuszczowej (zabieg odchudzający brzuch, uda, pośladki czy ramiona)

– wspomagania procesów regeneracji mięśni

Co więcej – zabieg endermologii można wykonywać także na twarzy. Wówczas uzyskać można efekt ujędrnienia i odmłodzenia skóry, a także spłycenia drobnych zmarszczek. Ponadto endermologia to doskonały zabieg odchudzający twarz – zapewnia efekt redukcji depozytów tkanki tłuszczowej pod oczami czy na podbródku i redukcji obrzęków.

Przebieg zabiegu endermologii

Endermologia Lpg Alliance https://neonia.com.pl/endermologia/ to bardzo bezpieczny zabieg, który jest bezbolesny, a co więcej – uznawany jest za zabieg relaksujący. Aby zapewnić płynny ruch głowicy po skórze, osoba poddawana zabiegowi  ubiera specjalny kombinezon. Z tego względu na endermologię mówi się, że jest to odchudzający zabieg z kombinezonem. Głowica przykładana jest do powierzchni skóry, a następnie przesuwana jest po ciele. Rolki masują skórę ruchem obrotowym wokół własnych osi, a także poprzez przesuwanie się względem siebie. Jeśli zabieg endermologii wykonywany jest na twarzy, wówczas wykorzystywane są specjalne mikrogłowice, łączące w sobie łagodne, a zarazem precyzyjne działanie.

Zabieg endermologii trwa kilkadziesiąt minut, nie wymaga żadnego przygotowania ani przestrzegania specjalnych zaleceń pozabiegowych. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, aby wypijać co najmniej dwa litry wody dziennie, a także zadbać o regularną aktywność fizyczną. Pomoże do zwiększyć efektywność zabiegu oraz utrzymać efekty na dłużej. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga regeneracji pozabiegowej, można go zatem wykonywać często. Zalecana częstotliwość o 1 – 2 zabiegi w tygodniu. Zabieg endermologii nie uszkadza powierzchni skóry, nie oddziałuje negatywnie na tkankę podskórną czy naczynia krwionośne. Nie rozciąga skóry, nie osłabia jej struktury. Bezpieczeństwu zabiegu sprzyjają także specjalne czujniki, w które wyposażona jest aparatura – dzięki nim analizowane są informacje o grubości fałdu skórnego i kontrolowana jest siła wykonywania masażu.

Endermologia LPG Alliance to zabieg odchudzający całe ciało, w tym twarz. W przeciwieństwie do innych zabiegów modelujących ciało jest całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna, może być wykonywana w dowolnym momencie – bez konieczności regeneracji pozabiegowej. Poza modelowaniem sylwetki zapewnia efekt ujędrnienia i odmłodzenia skóry, wspomaga regenerację potreningową oraz zapewnia optymalny drenaż limfatyczny https://neonia.com.pl/problem-zabieg/drenaz-limfatyczny/. Oddziałuje zatem na nasz wygląd, doskonałe samopoczucie oraz zdrowie organizmu. Warto zdecydować się na wykonanie serii zabiegów endermologii, a jeszcze lepiej – na stałe zaprzyjaźnić się z tą relaksującą formą pielęgnacji ciała.

Materiał powstał we współpracy z: https://neonia.com.pl/

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca