Esperal Kraków – na czym polega zaszycie alkoholowe?

Alkoholizm to nieuleczalna choroba przewlekła. Z powodu koronawirusa COVID-19 wzrosła sprzedaż alkoholu. Może to doprowadzić do zwiększenia się ilości osób uzależnionych. Trunki alkoholowe to jedna z ulubionych używek Polaków. W walce z nałogiem alkoholowym pomaga wszycie esperalu. W Krakowie kompleksowe leczenie alkoholizmu umożliwia centrum medyczne Nasz Gabinet.

Esperal Kraków – co się stanie po wypiciu alkoholu

Spożywanie alkoholu to jedna z częstych rozrywek Polaków. Płyn etylowy często rozluźnia, poprawia nastrój i dodaje odwagi. Działa w ten sposób przez krótki czas. Rzeczywistość ta przestaje być tak piękna w przypadku, gdy picie staje się  codziennym rytuałem, bez którego nie da się żyć. Alkohol przejmuje wtedy kontrolę. Kiedy jest odpowiedni moment na rozpoczęcie leczenia? Właściwie każdy, jeśli alkoholik dobrowolnie godzi się na wprowadzenie zmian. Terapia pomaga zrozumieć mechanizmy związane z uzależnieniem i uczy, jak się z nimi zmierzyć bez alkoholu. Jak pozostać w trzeźwości? Jeśli pacjent nie potrafi sam odstawić trunków, pomóc może mu implantacja esperalu. W Krakowie zaszycie alkoholowe wykonują chirurdzy w przychodni Nasz Gabinet przy ulicy Siewnej 4.

Wszywka alkoholowa występuje w formie podskórnie wszywanej tabletki albo stale zażywanej kapsułki. Disulfiram (esperal) pomaga przez czas nawet 12 miesięcy, wywołując niechęć do picia. Mechanizm działania  leku polega na hamowaniu utleniania się aldehydu octowego do kwasu octowego. W sytuacji, gdy pacjent spróbuje jakiegoś trunku mimo rozpoczętego leczenia esperalem, szybko zaczyna odczuwać symptomy kaca. Mogą to być zawroty głowy, wymioty, zmienna akcja serca, czy ogólnie pogorszenie nastroju, ale również utrata wzroku i trwałe uszkodzenia organów wewnętrznych. Odpowiedzialny jest za to zgromadzony w wątrobie aldehyd octowy. Wszywka alkoholowa osłabia proces metabolizowania alkoholu we krwi, co powoduje pogorszenie się zdrowia. Zmiany zachodzące w organizmie mogą być różne, dlatego w obawie przed konsekwencjami alkoholicy pozostają w trzeźwości.

Wszywka alkoholowa Kraków – jak wygląda zabieg

Gdy ma zostać przeprowadzony zabieg wszycia esperalu w Krakowie, najpierw musi odbyć się wywiad medyczny. Lekarz może wtedy dopasować ilość wszywanych pod skórę tabletek esperalu i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. W trakcie konsultacji z lekarzem w klinice Nasz Gabinet Kraków, pacjent dowiaduje się o działaniu wszywki alkoholowej i następstwach picia po zaszyciu alkoholowym. Ważny jest również test trzeźwości. Osoba uzależniona musi być trzeźwa przez okres 24 godzin. Zabiegi implantacji leku esperal odbywają się w znieczuleniu miejscowym. Dla pacjenta jest to dużo wygodniejsze niż narkoza. Zaszycie alkoholowe trwa ok. 30 minut. Esperal jest umiejscawiany pod skórą na stałe, dzięki czemu pacjent ma pewność ciągłości oddziaływania leku na organizm. Leczenie z pomocą wszywki alkoholowej pozwala wytrwać w trzeźwości przez wiele miesięcy. Dzięki terapii alkoholicy mogą w bezpieczny sposób nauczyć się przeciwstawiać alkoholowemu pragnieniu.

Esperal Kraków – wszywka alkoholowa cena

Pacjenci oraz ich rodziny często wyszukują informacji o tym, ile kosztuje wszycie esperalu w Krakowie, zanim podejmą decyzję o zapisie na zabieg. Dla niektórych cena wszywki wpływa na rozpoczęcie leczenia. W takiej sytuacji oszczędność nie powinna być najważniejsza. Najistotniejsze jest zdrowie i rozpoczęcie leczenia alkoholizmu. W przypadku esperalu cena waha się od 650 zł. Lek jest już uwzględniony w tej kwocie. Klinika Nasz Gabinet Kraków dobiera zabieg indywidualnie do każdego pacjenta, zgodnie z proponowanymi wariantami zaszycia.

Wszycie esperalu – gdzie można zgłosić się na zabieg w Krakowie

Wszywki alkoholowe są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród alkoholików. Esperal na NFZ nie istnieje, dlatego zabiegami zajmują się głównie placówki o statusie prywatnym. Przychodnia Nasz Gabinet specjalizuje się w leczeniu alkoholizmu w komfortowych, a także dyskretnych warunkach. Usługi są wykonywane przez doświadczonych lekarzy i pielęgniarki. Wszystkie informacje dotyczące esperalu można uzyskać, kontaktując się z bezpłatną infolinią czynną codziennie. Z pomocy Naszego Gabinetu można skorzystać w Krakowie oraz 10 innych miastach.

Artykuł napisany przy współpracy z dr Piotrem Floriańskim

Zobacz także