Fałszywe sms-y do cudzoziemców. Jest ostrzeżenie

Cudzoziemcy dostają tajemnicze sms-y o groźbie uchylenia zezwolenia na pobyt w Polsce. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie ostrzega, że to fałszywki. Sprawą zajmuje się policja.

Na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego pojawił się komunikat ostrzegający o fałszywych sms-ach. „Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami z informacją o rzekomym wszczęciu przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie postępowania o uchylenie zezwolenia na pobyt. W piątek 9 lipca 2021 r. nasz Urząd otrzymał zgłoszenie o takim incydencie. Sprawę zgłosiliśmy już na Policję” – czytamy w komunikacie. Urzędnicy wojewody małopolskiego zapewniają, że nie wysyłają wiadomości tekstowych o takiej treści.

„Podejrzane SMS-y prosimy potraktować jako oszustwo. W żadnym wypadku nie należy odpowiadać ani oddzwaniać pod wskazany w wiadomości numer. Jeśli SMS zawierałaby dodatkowo odnośnik do strony internetowej, to prosimy go nie otwierać! Każdą próbę oszustwa tego typu należy zgłosić na Policję albo pracownikowi Wydziału Spraw Cudzoziemców MUW bezpośrednio w czasie umówionej wizyty lub dzwoniąc pod numer tel.: 12 210 20 20” – apeluje Urząd Wojewódzki.

Komunikat dostępny jest w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie