Filtr do wody – dlaczego warto mieć go w każdym biurze?

Woda nawadnia, orzeźwia, pomaga schłodzić organizm i jest bazą wielu napojów. Warto mieć ją zawsze pod ręką, tym bardziej w godzinach pracy. Jednak jaką wodę wybrać? Kranówkę? W butelkach albo z dystrybutora? Może najlepszą opcją jest zakup filtra do wody? Poznaj zalety tego rozwiązania.

Czy filtr do wody jest skuteczny?

Filtry do wody cieszą się dużą popularnością, dlatego że poprawiają jakość pitego napoju. Ich zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń z wody. Najczęściej eliminują one związki chemiczne i mikrobiologiczne. Dzięki temu nie tylko dbają o zdrowie, lecz także polepszają smak i zapach wody.

Przydatne są przede wszystkim tam, gdzie woda z kranu nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Dobrym pomysłem jest zakupienie ulepszenia takiego jak filtr wody do domu jednorodzinnego albo do biura, aby zawsze mieć dostęp do wody zdatnej do picia – bez potrzeby jej gotowania.

Czy filtrowana woda jest zdrowa?

Decyzja o zapatrzeniu się w filtr do wody powinna być podyktowana głównie kwestią zdrowia. W kranówce mogą znajdować się różne substancje, które niekorzystnie wpływają na organizm. W takiej wodzie możliwe jest wykrycie chloru, fluoru czy związków organicznych.

Większe niebezpieczeństwo dla użytkowników stanowią jednak zanieczyszczenia z rur. Nawet jeśli woda jest zdatna do picia, to obecne w niej zabrudzenia oderwane z powierzchni rur mogą zawierać wiele niezdrowych substancji, które w dużych ilościach szkodzą organizmowi.

Zanieczyszczania mogą prowadzić do rozwoju wielu chorób, głównie układu pokarmowego i nerek. Mają także wpływ na infekcje bakteryjne, które często są przenoszone przez zanieczyszczoną wodę. Używanie filtra zapewnia dostęp do czystej wody, która nie tylko jest bezpieczna dla zdrowia, lecz także smaczniejsza.

Jak zaoszczędzić i zadbać o środowisko z filtrem do wody?

Kwestia zdrowia nie jest jedyną, na którą warto zwrócić uwagę. Instalacja filtra pozwala zaoszczędzić pieniądze i zadbać o środowisko. To dlatego, że ogranicza kupowanie wody w butelkach czy baniakach, a co za tym idzie, zmniejsza wydatki i zużycie plastiku.

W tej kwestii ważne są również pozytywne skutki dla zdrowia. W wodzie butelkowanej może znajdować się mikroplastik. To niezauważalne gołym okiem cząsteczki plastiku, które podczas picia dostają się do organizmu. Korzystanie z wody filtrowanej umożliwia ograniczenie spożywania tego typu niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Jakie są zalety filtra do wody w biurze?

Użycie wolnostojącego filtra do wody w biurze to opcja opłacalna z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy, jeśli firma zobowiązuje się dostarczać pracownikom wodę zdatną do picia, np. w butelkach. Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści finansowych. Co jednak ważniejsze, pomaga dbać o zdrowie i nawodnienie pracowników, którzy dzięki temu mogą chętniej wykonywać swoje zadania i mieć więcej sił do pracy.

Jeśli planuje się zakup filtra do wody, dobrze jest pomyśleć też o innych akcesoriach i urządzeniach, które pomogą w kontrolowaniu jakości wody i spożywanych pokarmów. Takie sprzęty można znaleźć na stronie: https://www.srtech.pl.

Najnowsze

Co w Krakowie