Gdzie jest Łukasz Gibała? Kandydat na prezydenta Krakowa odwołał wywiady po przegranej w wyborach

Łukasz Gibała zapadł się pod ziemię. Kandydat na prezydenta Krakowa  miał być gościem RMF FM o godz. 7. Mimo zapowiedzi, nie pojawił się również w radiu TOK FM. Obydwie rozmowy odwołał. Swojego wyniku wyborczego nie skomentował również za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów przez PKW okazało się, że o przyszłości Krakowa zdecydowały 5434 głosy. Taka była bowiem ostateczna różnica między kandydatami. Na Aleksandra Miszalskiego zagłosowało 51,04 proc. wyborców, natomiast Łukasza Gibałę poparło 48,96 proc.

Stacja RMF FM poinformowała na swojej stronie, że gościem rozmowy o 7:00 w RMF FM miał być Łukasz Gibała. „Radny i przedsiębiorca rano poinformował nas jednak, że rezygnuje z naszego zaproszenia” – czytamy. . Odwołał także swój udział w audycji w radiu TOK FM.

Do zachowania Gibały odniósł się dziennikarz, który miał prowadzić rozmowę. – Nie wiem, co się stało. Łatwo chwalić się sukcesem trudniej rozmawiać jako przegrany – jak Łukasz Gibała. Chciałem usłyszeć twardy głos człowieka, który potrafi poradzić osobę z porażką. Złośliwi komentują, że on pozostał z imitacją władzy. Chciałem dać szansę odniesienia się do tych przytyków. Temu krakowskiemu radnemu, przedsiębiorcy, doktorowi logiki – komentował na antenie prowadzący Bogdan Zalewski.

– Toczyliśmy batalię z wielką partią. Nigdzie nie było tak zaciętego boju jak w Krakowie, nawet jeśli minimalnie przegramy możecie być z siebie dumni, przeciwko nam była wielka partyjna machina, a i tak idziemy łeb w łeb, możemy wygrać – mówił Łukasz Gibała po ogłoszeniu wyników exit poll. Gdy rezultat głosowania nadal nie był znany, polityk zapewniał, że nawet w przypadku przegranej, nadal będzie działał na rzecz Krakowa. – Będziemy patrzyli władzy na ręce i zgłaszali nowe pomysły na rozwój naszego miasta – zapowiedział.

Łukasz Gibała milczy również w swoich mediach społecznościowych. Znany z wielkiej aktywności w mediach społecznościowych nie skomentował  swojej porażki w wyborach na prezydenta Krakowa. Ostatni wpis zamieścił  po ogłoszeniu wyników exitt poll – Drodzy! Minimalna różnica sondażowa! Wierzymy, że będzie dobrze! Czekamy do rana na wyniki! Serdecznie Wam dziękuję za każdy głos! Więcej jutro, kiedy emocje opadną! – napisał Łukasz Gibała.

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie