Gigant z branży medycznej inwestuje 265 mln zł w rozbudowę zakładu w Skawinie

Firma Stryker Poland Manufacturing sp. z o.o. zainwestuje 265 mln zł w rozwój swojego zakładu w Skawinie. Istniejący zakład produkcyjny  zostanie w najbliższych miesiącach rozbudowany o nowe linie produkcyjne.

– Istniejący zakład produkcyjny w Skawinie zostanie w najbliższych miesiącach rozbudowany o nowe linie produkcyjne, co znacząco zwiększy jego potencjał. W rezultacie, zakład w odpowie na rosnące globalne zapotrzebowanie, poszerzając swoje portfolio o kluczowe produkty medyczne – mówi Jacek Krajcer, director operations, plant manager w Stryker.

Nowa inwestycja nie ogranicza się jedynie do zwiększenia mocy produkcyjnych istniejącego już zakładu w Skawinie.  – Ma na celu także wprowadzenie zaawansowanych technologicznie procesów produkcyjnych, co ma znacząco wpłynąć na zwiększenie efektywności operacyjnej. Za pomocą tej inwestycji zamierzamy wzbogacić wiedzę i umiejętności naszego zespołu, a równocześnie otwieramy drzwi dla nowych, zdolnych specjalistów pragnących do nas dołączyć – podkreśla Jacek Krajcer.

W Skawinie, w powiecie krakowskim, przedsiębiorcy uzyskali do tej pory 15 decyzji o wsparciu, na łączną kwotę prawie 920 milionów złotych. Zadeklarowali przy tym utrzymanie prawie 2350 miejsc pracy.

– Z firmą Stryker współpracowaliśmy od pierwszej wizyty w Małopolsce, wspólnie odbywając wizyty lokalizacyjne, organizując spotkania z samorządowcami, po to, aby znaleźć idealne miejsce dla rozwoju tego globalnego lidera branży medycznej. Ta znacząca inwestycja Stryker, wsparta dwiema decyzjami o wsparciu w Polskiej Strefie Inwestycji, przyczyni się także do powstania atrakcyjnych miejsc pracy, w bardzo nowoczesnym zakładzie. Stryker jest przykładem inwestycji niezwykle zaawansowanej technologicznie firmy, która wiąże swoją przyszłość z Małopolską – mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym.

Notowana na nowojorskiej giełdzie firma Styker, globalny lider branży produktów i sprzętu medycznego, należy ponadto do 500 największych spółek giełdowych w Stanach Zjednoczonych. 

Stryker Poland Manufacturing sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy Stryker Corporation, jednego ze światowych liderów produkcji sprzętu należącego do szeroko pojętej branży medycznej. Grupa Stryker Corporation to jeden z wiodących podmiotów w zakresie technologii medycznej na świecie. Jest aktywna w ponad 75 krajach, gdzie obsługuje swoich klientów przez ponad 51 tysięcy pracowników.

Najnowsze

Co w Krakowie