Google przyjeżdża do Krakowa. Globalna konferencja pod Wawelem

W świecie nowych technologii to będzie wielkie wydarzenie. Na początku września w Krakowie odbędzie się konferencja Google dla programistów z całej Europy.

Konferencja odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE. Do Krakowa przyjedzie ponad 2 tysięcy czołowych programistów z całego kontynentu. Spotkanie w Krakowie będzie pierwszą edycją Google Developers Days Europe.

– Organizacja konferencji Google Developers Days Europe w Polsce to potwierdzenie, że deweloperzy IT z Europy Środkowo-Wschodniej znajdują się w ścisłej światowej czołówce – mówi „Rzeczpospolitej” Piotr Zalewski z Google.

Z rozwiązań Google, takich jak: wyszukiwarka Google, Android, Chrome, YouTube, sklep Play, czy poczta Gmail korzysta już ponad 1 mld użytkowników. Codziennie na YouTube wyświetlanych jest ponad miliard godzin wideo, a Google Maps nawigują przez ponad miliard kilometrów. Każdego tygodnia wgrywanych jest do chmury ponad 3 mld plików. Na świecie wykorzystywanych jest ponad 2 mld aktywnych urządzeń z systemem Android.

(wm)

fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe, W.Wandzel

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie