Gratka dla rowerzystów! Teraz przewieziesz sprzęt z Krakowa do Ojcowa

Musisz przeczytać

Nie wszyscy są w stanie dojechać rowerem z Krakowa do Ojcowa, ale teraz wszyscy mogą tam przetransportować swój sprzęt. Wszystko dzięki specjalnym przyczepkom przy miejskich autobusach.

Miasto przygotowało specjalną ofertę dla pasażerów korzystających z autobusów rekreacyjnych. Lina LR0, kursująca do Ojcowa, już w najbliższy weekend wyjedzie na kurs autobusem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie z przyczepą dostarczoną przez Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie. A na niej będą mogły znajdować się rowery!

„Przy współpracy przewoźnika, który dostosował swoje pojazdy w haki holownicze, ZTP mogło zakupić dwie przyczepy rowerowe, które przewiozą po 20 szt. rowerów. Linie rekreacyjną obsługują 4 autobusy, dlatego co drugi kurs będzie mógł zabierać pasażerów, którzy będą chcieli zabrać ze sobą rowery. Mamy nadzieje, że mieszkańcy chętnie będą korzystać z tej oferty” – informuje ZTP.

Przyczepy rowerowe posiadają świadectwo homologacji. Ich długość to 6,25m, a dopuszczalna masa całkowita pojazdu wraz z rowerami to 750 kg. Rozkłady jazdy linii rekreacyjnej LR0 można znaleźć TUTAJ.

– Przypominamy o zasadach, aby zabrać ze sobą rower należy go zapakować na początkowym przystanku – informuje ZTP. 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca