Groza! Ktoś poluje na dzieci. Uwaga na czarny samochód!

Kraków i okolice, uwaga na dzieci! Po podkrakowskich miejscowościach krąży czarny samochód. Kierujący zaczepia dzieci, a potem proponuje podwiezienie do domu.

Informacja pojawiła się na oficjalnym profilu gminy Liszki. Kilka dni temu dotarła do nich informacja o próbie wciągnięcia do samochodu dziewczynki w Nawojowej Górze. Wczoraj podali, że doszło do dwóch podobnych przypadków. Jeden miał miejsce przy szkole w Węgrzcach, drugi w Bolechowicach.

fot. Google Maps

Świadkowie widzieli czarny samochód krążący przed szkołą. Kierujący nim mężczyzna zaczepił dwóch chłopców. Najpierw pytał o nazwę ulicy, a następnie zaproponował podwiezienie ich do domu.

Władze gminy apelują o czujność, a w razie zauważenia podejrzanych osób oraz pojazdów proszą o niezwłoczny kontakt z policją.

Mama dziewczynki, którą próbowano uprowadzić w Nawojowej Górze, umieściła relację z tego zdarzenia na Facebooku. Napisała, że powiadomiła policję, ale z braku świadków nie udało się ustalić nic więcej.

 

Według niepotwierdzonych informacji samochód to volkswagen polo – czarny lub w innym ciemnym kolorze.

Porwania dzieci to problem, który istnieje. Według danych, rocznie w Polsce ginie około 4 tysiące dzieci. Fundacja ITAKA przypomina, że w przypadku zaginięcia dziecka policjant nie ma obowiązku czekać 24 godziny na przyjęcie zgłoszenia. Zaginięcie należy zgłaszać natychmiast.

ITAKA apeluje:
– Nigdy nie zostawiać małego dziecka bez opieki, nie zostawiać dziecka w wózku przed sklepem
– Dziecko powinno jak najwcześniej znać swoje imię i nazwisko, a także imiona rodziców
– Do 10. roku życia dziecko nie powinno zostawać samo w domu
– Dzieci poniżej 7. roku życia nigdy nie powinny bawić się same na podwórku. Wyglądanie przez okno raz na kilka minut nie jest właściwą opieką!
– Gdy wychodzisz z dzieckiem na spacer, do supermarketu, na festyn, pamiętaj, że to Ty masz pilnować dziecka, a nie ono ma pilnować się ciebie!
– Naucz dziecko, że nie powinno rozmawiać z nieznajomymi, nie może przyjmować od obcych osób żadnych prezentów, słodyczy.

(wm)

fot. Wikipedia

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie