Grupa CANPACK ma nowego prezesa. Ma wzmocnić międzynarodową pozycję firmy

fot. canpack.eu

Roberto Villaquiran przejmie dowodzenie czołowym producentem opakowań 1 czerwca tego roku. Jego nominacja ma przyspieszyć proces przekształcenia się w globalną firmę, która sukcesywnie zwiększa skalę swojej działalności na nowych rynkach, obsługując klientów na całym świecie.

– Jestem głęboko przekonany, że imponujący dorobek nowego prezesa w zarządzaniu międzynarodowymi, wielokulturowymi firmami z sektora opakowań, w połączeniu z jego wyjątkową biznesową intuicją, skutecznie przyspieszą proces przekształcenia Grupy CANPACK w globalną firmę – zapewnił Peter Giorgi, Prezes Giorgi Global Holdings, właściciela Grupy CANPACK.

Przed objęciem stanowiska w Grupie CANPACK, Roberto Villaquiran pełnił funkcję prezesa zarządu Logoplaste, globalnego producenta opakowań z siedzibą w Portugalii, którego większościowym udziałowcem jest Carlyle Group. Ponadto, był prezesem zarządu Smurfit Kappa Group z siedzibą w Dublinie, wiodącego dostawcy opakowań papierowych w ponad 30 krajach, notowanego w pierwszej setce największych spółek na londyńskiej giełdzie.

Sam Villaquiran, komentując powołanie na stanowisko prezesa zarządu Grupy, powiedział, że – CANPACK jest znaczącą firmą działającą na wielu rynkach, z utalentowanymi ludźmi, oferującą ciekawą ścieżkę kariery. Dlatego, dziękując za okazane mi zaufanie, chciałbym wyrazić swoje przekonanie, że razem będziemy budować przyszłość, czerpiąc z dotychczasowych wartości i doświadczeń, tak aby nadal jak najlepiej służyć naszym klientom i angażować w ten proces wszystkich pracowników na całym świecie.

Grupa CANPACK, z siedzibą w Krakowie, jest globalnym producentem aluminiowych puszek do napojów, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego oraz butelek i zamknięć koronowych. Firma zatrudnia blisko 8 000 osób na całym świecie i prowadzi operacje w 19 krajach.

Zobacz także