Gruzin – taksówkarz dostał nakaz wyjazdu z Polski. Wpadł, bo miał kolizję drogową

Obywatel Gruzji został zatrzymany podczas kolizji drogowej – informuje Straż Graniczna. Ta kontrola została przeprowadzona po kolizji, do jakiej doszło w Krakowie. Okazało się, że obcokrajowiec przebywa w Polsce nielegalnie.

Obywatel Gruzji przyleciał do Polski w 2021 r. z paszportem biometrycznym, następnego dnia udał się do swojej żony do Włoch. Pracował tam około roku jako kierowca, następnie postanowił udać się do Holandii, a później do Polski. W naszym kraju również podjął pracę jako kierowca taksówki, niestety od 2021 roku do chwili obecnej nie podjął żadnych czynności, aby zalegalizować swój pobyt na terytorium państw Schengen.

W ostatni weekend funkcjonariusze Straży Granicznej z Krakowa zatrzymali obywatela Gruzji. Przekazali go policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy interweniowali po kolizji drogowej. Podczas kontroli legalności pobytu okazało się, że dane mężczyzny widnieją w systemach poszukiwawczych, jako dane obywatela państwa trzeciego, któremu należy odmówić wjazdu lub pobytu w Strefie Schengen. Wobec powyższego Komendant Placówki SG w Krakowie podjął decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu w terminie 30 dni oraz orzekł wobec niego zakaz ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen przez okres 1 roku.

(red)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie