Grzegorz Braun zerwał ukraińską flagę z Kopca Kościuszki

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun usunął flagę Ukrainy z Kopca Kościuszki. Do incydentu miało dojść dzisiaj rano. 

Grzegorz Braun zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, na którym ściąga z masztu flagę Ukrainy, znajdującą się na krakowskim Kopcu Kościuszki.

„Flagę Ukrainy, która znajdowała się w niewłaściwym miejscu, jako uczciwy znalazca przekazuję do konsulatu w Krakowie” – napisał polityk.

W pierwszych dniach agresji rosyjskiej na Ukrainę, na Kopcu Kościuszki wywieszono flagę Ukrainy na znak solidarności i moralnego poparcia.  „W dniu 4 kwietnia b.r. Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie ustanowiony w 1820 r. – jako historyczny i prawny opiekun tego Pomnika, na swym Zebraniu Walnym podjął jednomyślną uchwałę, że flaga Ukrainy obok flagi polskiej w obecnej sytuacji ma nadal pozostawać na Kopcu” – informował Kompitet Kopca Kościuszki. 

Dyrektor biura Komitetu Kopca Kościuszki Leszek Cierpiałowski przekazał Wirtualnej Polsce, że nie wie, czy Grzegorz Braun osobiście brał udział w akcji, ale była to „zorganizowana grupa, kilkanaście osób”.

– Mamy ich wszystkich nagranych na kamerach – powiedział. Dodał, że sprawa zgłoszona została na policję. – Traktujemy to jako zniszczenie mienia. Maszt jest własnością komitetu, został uszkodzony i wymaga nowych części – podkreślił.

Najnowsze

Co w Krakowie