„Guru” w środowisku morsów podejmie w Krakowie próbę pobicia rekordu Guinnessa

Miejsce – hala EXPO Kraków. Termin – 13 maja 2022 roku. Cel – pobicie rekordu Guinnessa w najdłuższym kontakcie ciała ze śniegiem. Bohater – Valerjan Romanovski, absolutny „Guru” w środowisku morsów.

Próba bicia rekordu Guinnessa znalazła się w programie targów „Reha INNOVATIONS Fizjoterapia. Nowoczesna diagnostyka. Odnowa biologiczna”, które odbędą się 13 i 14 maja 2022 roku w EXPO Kraków. Aktualny rekord świata w najdłuższym kontakcie ciała ze śniegiem to 60 minut i 8 sekund. Wynik ten osiągnął 25 stycznia 2013 roku Oleksiy Gutsulyak z Ukrainy. Valerjan Romanovski– Polak z Wileńszczyzny, który stale przesuwa granice – testując organizm w najtrudniejszych warunkach, chce pobić dotychczasowy rekord. Będzie tego próbował na oczach uczestników targów.

Valerjan Romanovski pobił rekord najdłuższego kontaktu ciała z lodem, przez kilka dób podróżował rowerem po mroźnej Jakucji w temperaturze –50°C, spędził 100 godzin w komorze termoklimatycznej w temperaturze odczuwalnej –60°C, spożywając jedzenie w postaci lodu i jak sam mówi — największą satysfakcję daje mu wydobywanie z organizmu możliwości czy zasobów wcześniej uśpionych.

„Obecność na targach gościa specjalnego to również fantastyczna okazja dla odwiedzających, aby pod okiem eksperta rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem. W tym celu na stoisku Valerjana Romanovskiego postawiona zostanie specjalna balia z wodą. Odbędzie się również pokaz siedzenia w lodzie nawiązujący do Rekordu Guinnessa. Nad wszystkim czuwać będą ratownicy medyczni” – zachęcają organizatorzy Reha INNOVATIONS.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie