Hit w Krakowie. Juvenia podejmuje wicemistrzów Polski

Pięć meczów i pięć zwycięstw. Juvenia Kraków idzie w nowym sezonie Ekstraligi jak burza i w niedzielę, będzie chciała zdobyć kolejny skalp. Pod Wawel przyjeżdżają wicemistrzowie Polski – Ogniwo Sopot i jednego można być pewnym: to będzie starcie, w którym żadna ze stron nie odpuści choćby centymetra boiska. Szykuje się prawdziwa rugbowa bitwa.

W historii meczów Juvenii z Ogniwem zdecydowanie więcej jest zwycięstw sopocian. To oni wielokrotnie sięgali po mistrzostwo Polski, a także srebrne, czy brązowe medale. Od kilku lat pozostają w ścisłej czołówce tabeli i grali w pięciu ostatnich finałach. Właśnie z tej drużyny rekrutuje się aż dziewięciu kadrowiczów, którzy są regularnie powoływani do reprezentacji Polski.

Na papierze Ogniwo pozostaje więc faworytem, ale boisko już wiosną zweryfikowało, że zgrana i zdeterminowana drużyna może ich pokonać. Pod koniec maja, Juvenia na własnym terenie stoczyła z ekipą z Trójmiasta twardy i wyrównany pojedynek. W końcówce wydawało się, że górą będą goście, ale w ostatniej akcji meczu krakowianie zmęczyli rywali młynem i zapracowali na karne przyłożenie oraz zwycięstwo, które podbudowało robiącą postępy drużynę.

Od tego czasu w drużynie z Sopotu zaszło kilka zmian. Trenerem został Thomas Fidler, dzieląc te obowiązki z grą w pierwszej linii młyna. Wspomaga go również aktywny zawodnik Wojciech Piotrowicz. Ten ostatni do Krakowa jednak nie przyjedzie, bo wraz z kapitanem, Piotrem Zeszutkiem odbywa karę zawieszenia, wymierzoną przez Komisję Gier i Dyscypliny. To dla Ogniwa duża strata, ale siłą tego zespołu jest wymienność na pozycjach i mocna kadra, więc w pierwszą niedzielę października z pewnością będą chcieli wziąć odwet za wiosenną porażkę.

Co wicemistrzom Polski przeciwstawi Juvenia? To, co pokazuje od początku sezonu i co dało jej pozycję lidera już po piątej kolejce spotkań. Twardy i nieustępliwy młyn, który będzie tworzył okazje do zdobywania punktów dla dynamicznej i często nieprzewidywalnej formacji ataku. To będzie spory sprawdzian dla drużyny Konrada Jarosza, ale zespół już na tyle okrzepł i dojrzał, że podejmie wyzwanie z szerokim uśmiechem.

Smoki w tym sezonie udowadniają, że potrafią już wygrywać i bardzo to polubiły, dlatego warto śledzić na żywo ich zaangażowanie, ambicję i determinację, którą pokazują w każdym meczu. A ponad wszystko wziąć przykład z rugbistów Juvenii i tak jak oni, po prostu cieszyć się grą.

Juvenia Kraków – Ogniwo Sopot
Niedziela 1 października 2023
Godz. 13:00
Park Sportowy Juvenia ul. Na Błoniach 7

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie