Idealna mała łazienka w bloku. Od czego zacząć remont łazienki?

Nie da się ukryć, że łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu. Dlatego tak ważne jest, aby była zarówno estetyczna, jak i funkcjonalna – niezależnie od jej metrażu. Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że urządzenie małej łazienki jest dość trudnym zadaniem. Nic bardziej mylnego. Mała łazienka może być piękna i praktyczna zarazem. Ważne jednak, aby planując jej remont, pamiętać o kilku zasadach.

O czym pamiętać, remontując małą łazienkę?

Niewielki metraż łazienki wcale nie musi stanowić przeszkody w jej aranżacji. Nawet najmniejsze pomieszczenie może być estetyczne i funkcjonalne. Aby jednak było to możliwe, przede wszystkim najpierw trzeba dobrze przemyśleć jej remont i aranżację. Szczególnie ważny jest tu wybór mebli łazienkowych. Muszą pasować do metrażu pomieszczenia. Dlatego postawić powinno się jedynie na takie, które rzeczywiście w łazience będą potrzebne. Równie ważny jest wybór glazury do łazienki. Istotne jest, aby nie zmniejszała optycznie pomieszczenia i w połączeniu z meblami tworzyła spójną całość.

Male mason working on a bathroom renovation

Wygoda w małej łazience – jak to zrobić?

Mały metraż łazienki wcale nie wyklucza tego, że może być ona wygodna w użytkowaniu. Najważniejsze jest, aby wszystkie meble łazienkowe były w pomieszczeniu umiejscowione w sposób logiczny. Idealnie sprawdzą się tu zatem meble kompaktowe. Wybór gotowego zestawu to możliwość wyboru zarówno mebli estetycznych, jak i takich, które w małej łazience będą rzeczywiście potrzebne. Poza tym montaż takich mebli sprawi, że wszystko będzie ze sobą wizualnie spójne. Dodać warto, że dziś takie meble dostępne są niemal w każdym stylu.

Jakie meble w małej łazience?

Wspominaliśmy, że w małej łazience w bloku bardzo dobrze sprawdzą się meble kompaktowe. W tym miejscu warto dodać, jakie konkretnie. Na pewno jest to regał łazienkowy. W związku z tym, że na rynku dostępne są różne modele takich regałów, bez problemu można wybrać taki, który idealnie pasować będzie do konkretnej łazienki. Mowa tu o regałach otwartych, zamkniętych i mieszanych. Regał łazienkowy to idealny sposób na to, aby w niewielkiej łazience zaoszczędzić dodatkowe miejsce. Oczywiście w łazience nie może zabraknąć lustra. Jednak w przypadku pomieszczenia z małym metrażem warto postawić na lustro z szafką. Dodatkowa półka przy lustrze posłuży do przechowywania kosmetyków i innych środków pielęgnacyjnych. To kolejny dobry sposób na to, aby zaoszczędzić przestrzeń. Poza tym taka półka pomoże utrzymać w łazience porządek.

Jakie płytki podłogowe w małej łazience?

Remont łazienki najczęściej wiąże się z położeniem nowych płytek. Jakie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku małego pomieszczenia? Uwagę na pewno warto zwrócić na płytki gres. Są trwałe, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wszystko to sprawia, że idealnie sprawdzą się w pomieszczeniu często eksploatowanym, jakim jest właśnie łazienka. Poza tym płytki gresowe odporne są również na wilgoć, co w przypadku łazienki ma przecież szczególne znaczenie. Dostępne są również w różnych kolorach i wzorach. Do małej łazienki warto zakupić płytki w jasnej barwie. Ciemny kolor będzie bowiem dodatkowo zmniejszał optycznie pomieszczenie. Alternatywą dla płytek gresowych mogą być płytki ceramiczne lub płytki z kamienia naturalnego. Sprawdzą się nie tylko na podłodze, ale także na ścianach.

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie