Idealny prezent na dziesiąte urodziny? Dopasuj go do pasji dziecka!

Chłopcy i dziewczynki w wieku dziesięciu lat mają już zazwyczaj dobrze rozwinięte zainteresowania. Właśnie dlatego wybierając prezent na urodziny dla dziecka w tym wieku, zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy znajdziesz w nim inspirację.

Tematyczne serie LEGO dla miłośników popkultury

Serie książek, filmów, czy gier komputerowych nie od dzisiaj rządzą wyobraźnią dzieciaków. Jeżeli zastanawiasz się, jaki prezent dla dziesięciolatka najlepiej kupić, koniecznie wybadaj, które uniwersum jest aktualnie najbliższe sercu jubilata. Nie da się ukryć, że na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju zabawki, gadżety, a nawet meble z wizerunkiem ulubionych bohaterów.

Warto postawić na wysokiej jakości kreatywne zabawki. Znajdziesz je na przykład w kolekcji LEGO Harry Potter lub w analogicznej, która nawiązuje do innej lubianej przez dzieci franczyzy. Tego typu produkty pozytywnie wpływają zarówno na wyobraźnię, jak i na rozwój logicznego myślenia. Pozwalają także na długie godziny wartościowej i świetnej zabawy zarówno w pojedynkę, jak i razem z rodziną, czy najlepszymi kolegami. 

Wspólna wycieczka w ciekawe miejsce? Dlaczego nie!

Chociaż może to wydać się szokujące, to tak naprawdę doskonały prezent dla dziesięciolatka wcale nie musi mieć formy czysto materialnej. Urodziny mogą okazać się doskonałym pretekstem do tego, aby kreatywnie spędzić wspólny czas. Wyjątkowa wycieczka, bilety na ciekawe wydarzenie lub wspólny spacer w wyjątkowe miejsce? Wszystkie te propozycje mogą okazać się ciekawym doświadczeniem. Koniecznie trzeba jednak uwzględnić w nich zainteresowania jubilata.

Obdarowywany zachwyca się dinozaurami? W takim razie świetnym podarunkiem może okazać się wspólna wycieczka na wystawę paleontologiczną. Z kolei jeśli dziecko przeżywa fascynację konkretną dziedziną sportu, fantastycznym podarkiem okażą się bilety na mocz ulubionej drużyny. Pamiętaj przy tym, że dziecięce fascynacje wybuchają nagle, jednak równie szybko się wypalają. Przed zakupem prezentu weź to pod uwagę i koniecznie dowiedz się, czy hobby jubilata jest nadal aktualne. 

Wybór wyjątkowego podarunku na dziesiąte urodziny to bardzo trudne zadanie. Szanse na to, że podarek się spodoba, znacznie wzrosną, jeśli wybierzesz go w zgodzie z pasją młodego jubilata. Wówczas niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zabawkę, czy wizytę w muzeum szansa na to, że trafisz w punkt z prezentem, jest niezwykle wysoka.

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie