Idź do kina… w winnicy

Musisz przeczytać

Kino pod gwiazdami? To możliwe już w najbliższą sobotę, 27 sierpnia, w winnicy Novi na Małopolskim Szlaku Winnym.

Trwa sezon wydarzeń plenerowych w małopolskim winnicach znajdujących się na Małopolskim Szlaku Winnym. Obok cyklu Dni Otwartych Winnic, na które miejsca rozeszły się jak ciepłe bułeczki, innym świetnym projektem jest “Kino letnie”. Organizatorzy zaplanowali tego lata dwa takie wydarzenia. Pierwsze miało miejsce 23 lipca w winnicy Uroczysko koło Tarnowa. Drugie już niebawem bardzo blisko Krakowa – w położonej w Cianowicach koło Skały winnicy NOVI. Rozpoczęcie seansu w niedzielę 27 sierpnia o 19.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe na adres malopolskiszlakwinny@gmail.com (w tytule maila należy napisać ❝BEZDROŻA❞, a także podać liczbę osób oraz imię i nazwisko osoby zapisującej i kontakt telefoniczny).

Pokazowi filmu towarzyszyć będzie prelekcja na temat małopolskich winnic oraz poczęstunek z produktów lokalnych, w tym m.in. wędzonych pstrągów z gospodarstwa rybackiego Pstrąg Ojcowski. Będzie też można zobaczyć samą winnicę NOVI. Położona obok wspaniale odrestaurowanego pałacu projektu krakowskiego architekta Teodora Talowskiego, winnica została założona w 2018 roku. Aktualnie ma powierzchnię ponad 3 hektarów. Roztaczają się stąd piękne widoki na okolice Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Winnica produkuje wina białe, różowe i czerwone, w tym także musujące, a jej produkty często nagradzane są w polskich konkursach winiarskich. Sercem winnicy jest jedna z najnowocześniejszych w Polsce winiarni (czyli strefa, gdzie produkuje się wino), urządzona w podziemiach starego spichlerza. Winnica posiada także pokoje gościnne.

Szymon Gatlik

Przewodnik kulinarny i winiarski, miłośnik lokalnej kuchni, członek Slow Food International, międzynarodowej organizacji dbającej o “dobre, czyste i sprawiedliwe” jedzenie. Ekspert programu Polskie Skarby Kulinarne. Jest m.in. autorem tras kulinarnego zwiedzania Krakowa i jedynym certyfikowanym przewodnikiem po krakowskiej winnicy Srebrna Góra.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca