Igrzyska Europejskie w Krakowie. Jacek Sasin obiecuje umowę i sfinansowanie inwestycji

Musisz przeczytać

W sierpniu ma być podpisana umowa z samorządami, a więc i z Krakowem, dotycząca Organizacji Igrzysk Europejskich. Taką obietnicę złożył podczas wizyty w Krakowie wicepremier Jacek Sasin. Zapewniał też, rząd sfinansuje wszystkie niezbędne inwestycje potrzebne do przeprowadzenia zawodów.

Kraków wciąż nie może doczekać się umowy na organizację Igrzysk Europejskich oraz gwarancji dla sfinansowania inwestycji potrzebnych do zorganizowania tej imprezy sportowej. W poniedziałek, 19 lipca 2021 roku, podczas spotkania prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego i wicepremiera Jacka Sasina z ust przedstawiciela rządu miały paść deklaracje, że w sierpniu zostanie podpisana umowa z samorządami. Wicepremier Sasin miał tez stwierdził, że rząd sfinansuje wszystkie niezbędne inwestycje potrzebne do przeprowadzenia zawodów sportowych.

Koszty organizacji Igrzysk Europejskich 2023, które mają się odbyć w Krakowie i Małopolsce, a także na Śląsku, oceniane są dziś na 160 mln złotych. Pokryje je budżet państwa. Przynajmniej tak deklaruje wicepremier Sasin.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca