In vitro w Krakowie. Kto skorzysta z programu? Jakie będzie dofinansowanie

Musisz przeczytać

Nawet 600 par rocznie będzie mogło skorzystać w Krakowie z dofinansowania do zapłodnienia in vitro. Projekt „Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego” czeka na uchwalenie przez radnych. Program ruszy za kilka miesięcy. Kto z niego skorzysta? Na jakich zasadach? Ile wynosie dofinansowanie do zapłodnień in vitro?

Kryteria

Z programu in vitro dla mieszkańców Krakowa będą mogły skorzystać pary spełniające określone kryteria. Kobieta musi mieć od 20 do 42 lat. Pary muszą spełniać warunki podjęcia terapii metodą pozaustrojowego zapłodnienia. To program tylko dla mieszkańców Krakowa.

Do zapłodnienia in vitro nie będą kwalifikowane m.in. kobiety z więcej niż trzema poronieniami w tym samym związku czy z wadami macicy uniemożliwiającymi donoszenie ciąży.

O udziale w programie będzie decydować kolejność zgłoszeń – oczywiście tylko tych par, które spełniają wszystkie kryteria do pozaustrojowego zapłodnienia.

Dofinansowanie

Każda para zakwalifikowana do programu skorzysta z dofinansowania jednej procedury medycznej wspomagającej reprodukcję. Wysokość dofinansowania – do 5 tys. złotych do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego. Przy procedurze adopcji zarodka dofinansowanie wyniesie do 2,5 tys. złotych.

Uczestnicy programu z własnych środków muszą pokryć koszty przechowywania zarodków.

Pary będą korzystać z leczenia w podmiocie, który zostanie wyłoniony w drodze przetargu. Jeśli Rada Miasta przyjmie program w marcu lub w kwietniu, podmiot wykonujący zapłodnienia in vitro powinien być znany latem.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca