„Innowacyjna” ławka na Placu Biskupim

Musisz przeczytać

Czegoś takiego chyba jeszcze w Krakowie nie było… Nasi Czytelnicy ławkę na placu Biskupim zaliczyli do innowacyjnych ciekawostek Krakowa…

Nasi Czytelnicy zwrócili uwagę na szczególne połącznie – w pewnym sensie innowacyjne połącznie ławki oraz znajdujących się tuż przed nią stojaków na rowery. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić w jednostce miejskiej odpowiedzialnej za remont placu Biskupiego, czy jest to efekt pracy ich nowej komórki do spraw innowacyjności, czy też jeszcze nie ustawiony w odpowiednim miejscu w związku z trwającymi pracami element małej architektury.

Takiej innowacji w Krakowie jeszcze nie było… (fot. KRKnews)

– Prace nie zostały jeszcze zakończone – odpowiedział nam Michał Pyclik rzecznik ZDMK. – Jak informowaliśmy, pozostało wykonanie oznakowania i części zieleni (co jest uzależnione od temperatury) oraz uporządkowanie placu budowy – w tym ustawienie elementów małej architektury w miejscach docelowych. Pierwszy wykonawca ustawił niektóre elementy (jak ta ławka) tam gdzie miał przestrzeń. Teraz, gdy prace przy nawierzchni są zakończone, można je ustawić we właściwym miejscu. W tym tygodniu na placu budowy powinien pojawić się sprzęt umożliwiający ustawienie ławek we właściwych miejscach – tłumaczył Michał Pyclik.

Po wielu perypetiach, zmianie wykonawcy przebudowa placu Biskupiego zmierza powoli do swojego szczęśliwego finału.
Remont palcu Biskupiego rozpoczął się w czerwcu 2019 r. Pierwotnie termin zakończenia inwestycji określono na 30 października 2019 r., ale nie udało się go dotrzymać. Jeszcze dwukrotnie aneksowano termin zakończenia przebudowy, aż w końcu rozwiązano kontrakt z wykonawcą i nałożono na niego karę umowną.
Po zmianie wykonawcy prace ruszyły bardzo dynamicznie i są na ukończeniu. Obecnie to już tylko warunki atmosferyczne wstrzymują zakończenie inwestycji.
Plac Biskupi zyska nowe zielone oblicze, choć pojawiają się już narzekania na likwidację miejsc parkingowych.

Marek Adamski

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca