InPost zaprasza pracowników Geis do współpracy

Wraz z końcem sierpnia bieżącego roku, Grupa Geis wycofała się z dalszej działalności kurierskiej na terenie Polski. Ta decyzja miała nie tylko wpływ na klientów spółki, ale przede wszystkim na jej pracowników, którzy muszą teraz szukać nowego miejsca pracy. Dobrą wiadomością jest to, że byli pracownicy Geis Parcel znajdą zatrudnienie w InPost.

Geis Parcel zakończył działalność kurierską w Polsce

Obecna na polskim rynku od 2006 roku Grupa Geis rozwiązała wraz z 31 sierpnia 2019 roku działalność spółki Geis Parcel, odpowiedzialnej za usługi kurierskie. W ramach spółki obsługiwane były wyłącznie paczki spełniające ściśle określone parametry, takie, jak maksymalna wysokość na poziomie 60 cm, maksymalna szerokość na poziomie 80 cm, maksymalna długość na poziomie 2 metrów czy maksymalna waga na poziomie 50 kg. Niewykluczone, że właśnie wąski zakres oferty przyczynił się do tego, że przesyłki realizowane przez Geis Parcel nie do końca zdały egzamin na polskim rynku.

Pracownicy Geis Parcel znajdą pracę w InPost

Wraz z zakończeniem działalności Geis Parcel w Polsce, pracę stracił niejeden kurier. Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Katowice oraz wiele innych większych i mniejszych miast to rynki pracy wciąż otwarte na zatrudnianie kurierów. Byli pracownicy Geis – podobnie, jak byli klienci spółki – znajdą miejsce w InPost. 

Poza ofertami pracy na stanowisko kuriera, InPost zaprasza do współpracy pracowników sortowni i menedżerów średniego szczebla. Spółka Rafała Brzoski podjęła decyzję o zatrudnieniu nawet 1000 osób głównie ze względu na dwukrotnie szybciej rosnący wolumen przesyłek obsługiwanych przez InPost w porównaniu ze wzrostem rynku e-commerce w Polsce. To sprawia, że potrzebne są kolejne ręce do pracy u jednego z liderów na polskim rynku usług kurierskich, który tylko w 2018 roku dostarczył ponad 86 mln przesyłek, notując ponad 50 proc. wzrost rok do roku. Wolne wakaty w InPost czekają w całej Polsce.

Dlaczego warto dołączyć do InPost?

Atrakcyjne warunki pracy w InPost sprawiają, że bardzo wiele osób chce dołączyć do zespołu odpowiedzialnego za dostarczane przez tę firmę przesyłki kurierskie. Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Katowice oraz wiele innych większych i mniejszych miejscowości w Polsce w dalszym ciągu potrzebują rąk do pracy, by InPost mógł świadczyć swoje usługi jeszcze szybciej i jeszcze lepiej. 

Dynamicznie rozrastająca się firma Rafała Brzoski znana jest z wyjątkowej dbałości o pracowników, którzy mogą liczyć na:

  • szerokie możliwości rozwoju na stanowisku pracy i w strukturach InPost;
  • pakiety medyczne, obejmujące profilaktykę, diagnostykę oraz konsultacje ze specjalistami;
  • dofinansowanie do Karty Multisport, w ramach których korzystać można z sieci profesjonalnych siłowni i obiektów sportowych, oferujących ponad 20 dyscyplin.

Nieskomplikowany proces rekrutacji obejmuje kilka etapów:

  • złożenie CV na otwartą ofertę pracy za pośrednictwem strony internetowej InPost,
  • rozmowę kwalifikacyjną,
  • bezpośrednie spotkanie w siedzibie InPost z przedstawicielem działu HR i menadżerem zespołu,
  • ofertę zatrudnienia i wstępne szkolenie przygotowujące do pracy w InPost.

Jasne zasady współpracy i pakiet benefitów sprawiają, że osoby pracujące w InPost z przyjemnością latami rozwijają swoją karierę w firmie.

Co dalej z Geis w Polsce?

Rozwiązanie spółki Geis Parcel nie oznacza całkowitego końca działalności Grupy Geis w Polsce. Firma, po zrezygnowaniu z działalności kurierskiej, ma zamiar skupić się na rynku usług logistycznych i spedycyjnych, związanych zwłaszcza z transportem drogowym całopojazdowym i drobnicowym, na transporcie morskim i lotniczym, jak również na logistyce kontraktowej. Te obszary działalności Grupy Geis od kilku lat odnotowują wzrosty na poziomie 30 proc. rokrocznie. Środki finansowe, zasoby i struktury przypisane do tej pory do Geis Parcel mają zostać przekazane na rozwój pozostałych dwóch spółek działających w Polsce – Geis Cargo International Poland Sp. z o. o. i Geis PL Sp. z o. o.

Zobacz także