Internet stacjonarny bez limitu – co to oznacza?

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że nielimitowany Internet stacjonarny staje się niezbędny w większości domów. Gdy do sieci podłączonych jest kilka urządzeń, Internet stacjonarny bez limitu staje się jedynym słusznym wyjściem. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Czy Internet LTE bez limitu będzie równie korzystny?

Co oznacza Internet bez limitu?

Nielimitowany Internet najczęściej dotyczy usług stacjonarnych, rzadziej mobilnych. Co prawda, przy ofertach Internetu LTE można spotkać się z zapisem, że jest on bez limitu, ale w rzeczywistości bardzo często okazuje się, że po tym, jak przekroczymy określony w umowie transfer, to chociaż nadal mamy dostęp do sieci, prędkość przesyłu danych drastycznie spada. Czasem jest tak niska, że trudno z Internetu skorzystać. Internet stacjonarny bez limitu zapewnia dobrą jakość połączenia oraz stałą prędkość – zarówno pobierania, jak i wysyłania danych.

Nielimitowany Internet – stacjonarny czy mobilny?

Standardowo Internet stacjonarny nie powinien być obarczony limitami. Natomiast Internet mobilny często limity posiada. Operatorzy coraz częściej odchodzą od Internetu bez limitu, zamiast tego oferują zwiększony limit danych. W każdym razie żadne limity nie są dobre, jeśli szukamy najlepszego Internetu domowego dla kilkuosobowej rodziny. Połączenie LTE jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które korzystają z Internetu same i używają go głównie do przeglądania portali internetowych i serwisów społecznościowych, obsługi poczty internetowej i korzystania z komunikatorów. Decydując się na zakup Internetu mobilnego, powinniśmy sprawdzić zasięg danej sieci w naszym domu. Jeśli okaże się, że mamy kiepskie połączenie, nawet brak limitów nie umożliwi nam swobodnego korzystania z Internetu. 

W większości domów Internet mobilny jest niewystarczający. Jeżeli z Internetu aktywnie korzysta więcej niż jedna osoba, służy on do oglądania telewizji internetowej czy rozgrywek online, to powinniśmy zdecydować się na Internet stacjonarny bez limitu. 

Jeśli domowy Internet, to tylko Internet stacjonarny bez limitu!

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem Internetu domowego, to najlepszym rozwiązaniem jest dla nas Internet stacjonarny bez limitu – nie ma co do tego wątpliwości. Dzięki stałemu łączu mamy pewność, że nagle go nie zabraknie, na przykład podczas pobierania plików. Jeśli w naszej okolicy dostępna jest usługa internetu światłowodowego, to powinniśmy ją wybrać – to najnowocześniejsza technologia, która zapewnia maksymalną prędkość, stabilność i niezawodność łącza. 

Gdy z Internetu korzysta więcej niż jedna osoba, nietrudno przekroczyć limity nałożone przez niektórych operatorów komórkowych. Codzienne gry online, oglądanie filmów i seriali, słuchanie muzyki – to wszystko pochłania ogromne ilości transferu. Przykładowo godzina oglądania filmów i seriali na Netfliksie w jakości SD (720p) to około 1 GB pobranych danych. Godzinny seans w HD (1080p) to już 3 GB transferu. Z kolei Netflix w Ultra HD (4K) to aż 7 GB informacji na godzinę oglądania. Godzina wideo na platformie YouTube w Full HD to ponad 1,2 GB, a słuchanie muzyki na platformie Spotify w najwyższej jakości to około 140 MB. Nawet aplikacje na smartfony i tablety zużywają dużą ilość transferu, rzędu około 40 GB miesięcznie. 

Wobec tego, jaki Internet do domu wybrać? Oczywiście od sprawdzonego dostawcy, np. Internet stacjonarny bez limitu od UPC. W odróżnieniu do łącza mobilnego, zawsze możemy liczyć na szybki Internet niezależnie od obciążenia sieci czy pogody za oknem. Dostęp do Internetu jest pozbawiony ograniczeń – możemy oglądać i wymieniać się plikami tyle, ile chcemy, bez limitów pobierania. Ponadto UPC oferuje superszybki Internet światłowodowy, który zapewnia najlepszą jakość korzystania z sieci. Wybór dużego i znanego operatora to nie tylko gwarancja znakomitego połączenia internetowego, lecz także niezawodna obsługa klienta i natychmiastowa pomoc techniczna w razie jakichkolwiek usterek.

 

Najnowsze

Co w Krakowie