Legenda heavy metalu zagra w Tauron Arenie Kraków

To będzie wielkie święto fanów heavy metalu. W przyszłym roku koncert w Tauron Arenie Kraków da legenda tego gatunku muzyki – grupa Iron Maiden. Bilety będzie można kupić już od 14 października 2022 roku. Koncert odbędzie się 13 czerwca 2023 roku.

Krakowski koncert Iron Maiden odbędzie się w ramach europejskiej trasy THE FUTURE PAST TOUR. Zespół zagra utwory z najnowszego albumu „Senjutsu:, nie zabraknie utworów z kultowej płyty „Somewhere In Time” z 1986 roku i innych klasycznych kawałków. Zespół jest obecnie w Ameryce Północnej w końcowym etapie swojej trasy Legacy Of The Beast World Tour, przerwanej na dwa lata przez Covid, z wieloma koncertami dwukrotnie przekładanymi. Trasa rozpoczęła się w Tallinie w Estonii w maju 2018 roku, gdzie odbył się pierwszy ze 139 koncertów rozłożonych na 33 kraje. Do ostatniego koncertu w Tampie na Florydzie 27 października tego roku zespół zagra dla ponad trzech milionów fanów na tej niesamowitej światowej trasie.

Bilety w sprzedaży ogólnej od 14.10.2022 na LIVENATION.PL – od godz. 12.00. Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: środa, 12 października od godz. 12:00. Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster: czwartek, 13 października od godz. 12:00.

Założyciel i basista Steve Harris mówi: „Po wydaniu naszego ostatniego albumu Senjutsu uaktualniliśmy nieco obecną trasę Legacy of the Beast Tour otwierając występ pierwszymi trzema utworami z tego albumu, w scenerii Japońskiego Pałacu. Ponieważ nie ma sensu powtarzać tego podczas trasy z albumem Senjutsu, pomyśleliśmy o innych opcjach i zdecydowaliśmy się na powrót do Somewhere In Time, ponieważ nie była ona uwzględniona w różnych historycznych trasach, które graliśmy przez lata. Były one oparte na naszych nagraniach z koncertów z lat 80., a niestety nie nakręciliśmy tej trasy (wina menadżera!!). Przez lata mieliśmy mnóstwo próśb od fanów o utwory z tej płyty, więc teraz zamierzamy je zagrać, plus oczywiście kilka innych, które wiemy, że wam się spodobają! Będzie to również szczególnie satysfakcjonujące, że w końcu będziemy mogli zagrać niektóre z bardziej epickich utworów z Senjutsu, długo musieliśmy na to czekać! 2023 rok to będzie ekscytujący czas i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wszystkich fanów w Polsce i w całej Europie”.

Manager, Rod Smallwood dodaje: „To połączenie dwóch albumów w naszym odczuciu jest bardzo ekscytujące. Wiemy, że fani chcą usłyszeć te epickie kawałki ze Senjutsu po raz pierwszy na żywo i pomyśleliśmy, że łącząc je z tak ikonicznym albumem, jak Somewhere In Time, stworzy to kolejną naprawdę wyjątkową trasę dla starych i nowych fanów! Oczywiście w przypadku trasy promującej nowy album w Europie wrócimy w dużej mierze do względnej intymności aren i wiemy, że fani również będą z tego powodu bardzo zadowoleni!”

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie