Jadący na hulajnogach dmuchali w alkomat [zdjęcia]

Hulajnogi pod lupą strażników i policjantów. Już przed weekendem strażnicy miejscy i policjanci rozpoczęli wzmożoną akcję kontroli przestrzegania nowych przepisów dotyczących poruszania się hulajnogami. Jadący na nich dmuchali w alkomat. Straż Miejska publikuje zdjęcia z „hulajnogowej akcji”.

Hulajnogi pod lupą strażników miejskich i policjantów

Zdjęcie 1 z 13

(fot. Facebook Straż Miejska w Krakowie)

– Osoby łamiące prawo każdorazowo informowane były o nowych regulacjach oraz o konsekwencjach niestosowania się̨ do nich. Prowadzone były również̇ wyrywkowe kontrole trzeźwości wśród kierujących – podsumowują swoje działania strażnicy miejscy.

Od maja obowiązują nowe przepisy dotyczące jazdy na hulajnogach. Hulajnogą elektryczną wolno się poruszać:
1) drogą dla rowerów, drogą dla rowerów i pieszych lub pasem ruchu dla rowerów (jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić),
2) jezdnią, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, gdy brakuje drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów,
3) chodnikiem lub drogą dla pieszych, wyjątkowo, gdy chodnik usytuowany jest wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.
Nie wolno:
Jeździć w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu; jeździć po jezdni obok innego uczestnika ruchu; Jeździć bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach; ciągnąć lub holować innego pojazdu; przewozić innej osoby, zwierzęcia lub ładunku; czepiać się pojazdów.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie