Jak dobrać listwy przypodłogowe do modnego wnętrza?

Listwy przypodłogowe wydają się tylko jednym z wielu elementów we wnętrzu. Jednak oprócz praktycznej funkcji, jaką jest maskowanie dylatacji, estetyczne wykończenie krawędzi czy zabezpieczenie przed uszkodzeniem ściany, trudno osiągnąć bez nich atrakcyjny efekt wizualny aranżacji. Dobrze dopasowane do stylu wnętrza listwy przypodłogowe pozwalają stworzyć piękny wystrój, zgodny z najmodniejszymi trendami.

Jak dopasować listwy przypodłogowe do różnych stylów wnętrz?

Aby powstała spójna, zachwycająca każdym detalem aranżacja, trzeba zadbać o to, by listwy przypodłogowe były dopasowane do określonego stylu. A naprawdę jest z czego wybierać. Do dyspozycji mamy modele bardziej uniwersalne, takie jak na przykład listwy przypodłogowe drewniane, które świetnie sprawdzą się w różnorodnej estetyce. Jednak dopasowując te elementy do mebli i dodatków, należy pamiętać, aby zarówno ich kształt, jak i kolor były dobrze dopasowane do określonego stylu wnętrzarskiego.

Listwy drewniane w nowoczesnym stylu

Najważniejszymi cechami nowoczesnego wystroju są minimalizm, ascetyczność i funkcjonalność w jednym. Zdecydowanie najbardziej pożądane są tu proste rozwiązania. W takim samym stylu powinny być wykończone także listwy przypodłogowe. Najlepiej wybrać modele, które mają proste, ewentualnie lekko ścięte krawędzie. W nowoczesnych wnętrzach dominuje biel i naturalność, dlatego do takiej aranżacji najlepiej pasują listwy przypodłogowe białe lub w wybarwieniu naturalnego, jasnego drewna.

Listwy przypodłogowe do wnętrz prowansalskich

Styl prowansalski lubi subtelne dekory, naturalność i przytulny charakter wnętrza. Podłogi są zwykle drewniane, a więc listwy przypodłogowe, które najlepiej się sprawdzą w takim stylu, mogą mieć lekko ozdobną formę. Wnętrza prowansalskie są jasne i przestronne, dlatego z powodzeniem można użyć modeli w bieli lub w odcieniu naturalnego drewna. Dobrze prezentują się także listwy przypodłogowe drewniane w ciemnym brązie. Do aranżacji, która ma łączyć styl prowansalski i ciekawe rozwiązania idealnie pasują modele w kolorze błękitnym.

Listwy przypodłogowe drewniane w stylu skandynawskim

Z tego stylu czerpie wiele nowoczesnych aranżacji. Znakiem rozpoznawczym jest tu prostota, praktyczne rozwiązania i przytulny charakter. Listwy przypodłogowe, które będą dobrze odzwierciedlać te cechy, są minimalistyczne, w kolorze białym lub szarym. Ciekawym rozwiązaniem są modele wysokie, które dodają wnętrzu klasy i szyku.

Listwy przypodłogowe w stylistyce retro

We wnętrzach retro klasyka spotka się z nowoczesnością. Oprócz białych i delikatnie zdobionych listew warto wybierać też tradycyjne modele w odcieniach brązu. Mogą mieć one lekko zaokrąglony kształt, który pozwala płynnie połączyć ścianę z podłogą.

Listwy przypodłogowe drewniane Barlinek

Oferta firmy Barlinek, czołowego producenta listew przypodłogowych, obejmuje wiele modeli o różnych profilach o zróżnicowanych kształtach i w szerokiej gamie kolorystycznej. Duży wybór sprawia, że z łatwością można dopasować te elementy do całkiem odmiennych stylów wnętrz. Dostępne są zarówno modele proste, lekko zaokrąglone, jak i z subtelnym dekorem. Listwy z Barlinka idealnie nadają się do samodzielnego montażu (na tzw. klipsy montażowe). Uwagę zwraca również wysokiej jakości materiał, z którego zostały wykonane – w 100% naturalne, ekologiczne drewno. Jego ponadczasowe piękno koloru czy usłojenia będzie idealnym uzupełnieniem aranżacji w najmodniejszych stylach.

Zobacz ofertę: listwy przypodłogowe drewniane

Najnowsze

Co w Krakowie