Jak hurtownie stali przyśpieszają swoje procesy sprzedażowe? Zobacz efekty automatyzacji!

Branża budowlana może okazać się dochodowym interesem, pod warunkiem że jest zarządzana umiejętnie. Warto zainwestować w dobrej jakości materiały wprost od uznanych na rynku dostawców. Hurtownie stali wdrażają szereg innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu przyspieszyć procesy sprzedażowe i poprawić wydajność automatyzacji zleceń. Podpowiadamy, jakie są istotne obszary, w których automatyzacja ma kluczowe znaczenie.

Wyroby dostępne w nowoczesnych hurtowniach stali

Obecnie działające hurtownie stali online oferują wysokiej jakości wyroby metalowe, które są zróżnicowane pod względem składu chemicznego i możliwością zastosowania w konkretnym środowisku pracy. Charakterystyczne struktury wyrobu, które powstaje w wyniku obróbki plastycznej, daje zaskakujące rezultaty wytrzymałościowe, udarnościowe oraz możliwość pozyskania dużej sztywności w statycznych i dynamicznych warunkach pracy.

Hurtownie stali oferują zróżnicowany asortyment wyrobów, który ma szerokie zastosowanie szczególnie w przemyśle budowlanym. Najczęściej zbywalnymi wyrobami stalowymi są:

  • blachy – przeznaczone na pokrycia dachów oraz do wykonywania wzmocnień konstrukcji budowlanych, najczęściej wykonane są ze stali kwasoodpornej,
  • rury – mają zastosowanie głównie w konstrukcjach kanalizacyjnych i wodociągowych; są wykonywane głównie ze stali kwasoodpornej bez szwu oraz ze szwem o odpowiedniej średnicy i długości,
  • pręty – służą do wykonywania wzmocnień w konstrukcjach maszynowych i budowlanych; są to materiały o zróżnicowanym składzie chemicznym, które cechują się dużą odpornością na działanie zmiennych warunków atmosferycznych,
  • płaskowniki i kształtowniki o zmiennym przekroju, służące do wykonywania wzmocnień wielkogabarytowych konstrukcji maszynowych i budowlanych.

Asortyment oferowany przez składy stali jest zróżnicowany, a procesy sprzedażowe są coraz bardziej zautomatyzowane. W jakich obszarach jest to szczególnie dostrzegalne?

Automatyzacja zamówień w hurtowniach stali

Obecnie na etapie budowy nowego domu czy realizacji dużych przedsięwzięć deweloperskich, warto postawić na sprawdzonych dostawców, którzy posiadają konkurencyjne ceny hurtowe stali. Wszelkiego rodzaju składy budowlane, markety czy indywidualni dostawcy sprawdzają się zawsze tylko i wyłącznie w ograniczonym zakresie.

Branża budowlana jest specyficzną gałęzią gospodarki, gdzie dostawcy stali prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej zaawansowanych sposobów dostawy stali. Bardzo ważne jest zatem posiadanie zróżnicowanego zaplecza asortymentowego oraz zapewnienie ciągłości dostaw.

Systemy zamówień online umożliwiają klientom składanie zamówień i śledzenie ich statusu praktycznie 24 godziny na dobę przez cały tydzień. Dzięki temu eliminowana jest konieczność ręcznego wprowadzania danych, co redukuje ewentualne błędy. Interesującą opcję w tym zakresie oferuje moris.eu.

Na stronie internetowej tej firmy zaimplementowano profesjonalną platformę sprzedażową, dzięki której można automatycznie przetwarzać zamówienia włącznie z rodzajem asortymentu, sprawdzeniem stanu magazynowego oraz przydzieleniem zamówień do wysyłki i generowaniem faktur zakupowych. Dostawa może być realizowana na terenie całego kraju. W wyniku wieloletniej współpracy naliczane są rabaty sprzedażowe.

Zarządzanie relacjami z klientem w ramach szerszej współpracy

Dzisiejsze, nawet najtańsze hurtownie stali, mogą automatyzować czynności związane z pakowaniem oraz transportem wyrobów hutniczych. Liczący się na rynku dostawcy stali inwestują w nowoczesne rozwiązania, których celem jest ułatwienie współpracy z klientem. Obecne platformy informatyczne CRM umożliwiają śledzenie interakcji z klientami poprzez wgląd w historię zamówień oraz konkretne preferencje.

W przypadku długotrwałej współpracy automatyzacja procesów sprzedażowych polega na dobieraniu do konkretnych klientów warunków marketingowych, sprzedażowych i transportowych. W wielu przypadkach możliwa jest darmowa dostawa na terenie całego kraju oraz rabaty cenowe na konkretne zamówienia.

Warto zatem skorzystać z usług nowoczesnych hurtowni stali, które posiadają zautomatyzowane procesy sprzedażowe, gdyż wpływa do pozytywnie na lokalną oraz globalną sprzedaż, niezależnie od rodzaju asortymentu czy warunków dostawy.

Najnowsze

Co w Krakowie