Jak kupić bilet MPK Kraków przez telefon?

Latem Kraków zapełnia się turystami. Wybierasz się w najbliższym czasie właśnie do tego miasta? Jeżeli zamierzasz podróżować komunikacją miejską, już dziś zainstaluj w telefonie specjalną aplikację, dzięki której będziesz mógł nabywać bilety. W ten sposób oszczędzisz sporo czasu.

Bez szukania biletomatów – bilety autobusowe w Krakowie przez smartfona

Kupowanie biletów przez smartfona to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Aktualnie z tej możliwość korzystają mieszkańcy wielu polskich miast, np.: Lublina, Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego i Trójmiasta. W ostatnim czasie do grona miast, w których można zakupić bilet przez telefon, dołączył Kraków.

Zanim zakupisz bilety autobusowe w Krakowie przez smartfona, musisz zainstalować specjalną, bezpłatną aplikację – znajdziesz ją na tej stronie internetowej: https://www.mpay.pl/uslugi/bilety-komunikacji-miejskiej/bilety-krakow/. Aplikacja jest dostępna na urządzenia wyposażone w system Android, iOS oraz Windows Phone.

Jak kupić bilety przez smartfona?

Jeżeli zainstalujesz specjalną aplikację, bilety autobusowe w Krakowie będziesz mógł nabywać przez całą dobę. Przed przeprowadzeniem pierwszej transakcji musisz jednak zarejestrować się w systemie (aby utworzyć konto użytkownika zostaniesz poproszony o podanie podstawowych danych osobowych), a następnie wybrać sposób płatności. mPay proponuje wszystkim podróżującym dwie możliwości:

  • podpięcie do konta karty płatniczej – wówczas płatności są realizowane bezpośrednio z Twojego rachunku bankowego,
  • wybór elektronicznej portmonetki – to doskonałe rozwiązanie, jeżeli nie posiadasz rachunku bankowego, ale chcesz korzystać z możliwości nabywania biletów przez smartfona.

Po wybraniu opcji płatności, możesz przeprowadzić pierwszą transakcję i zakupić bilety autobusowe w Krakowie. Poszczególne kroki wyglądają następująco: wskazujesz miasto, określasz, czy przysługuje Ci zniżka i wybierasz rodzaj biletu. Transakcję zatwierdzasz ustalonym wcześniej numerem PIN. W razie kontroli wystarczy, że okażesz ostatni zakup.

Dlaczego warto nabywać bilety przez smartfona?

Bilety autobusowe w Krakowie możesz zakupić w wielu miejscach – na terenie miasta działa wiele punktów sprzedaży biletów. Kłopot jednak w tym, że jeżeli nie znasz miasta, nie będziesz wiedział, gdzie ich szukać. Instalując aplikację, możesz zakupić bilety w wygodny sposób, bez względu na porę dnia.

Gdy będziesz miał już aplikację mPay w telefonie komórkowym, będziesz mógł ją wykorzystać nie tylko do nabywania biletów – za jej pomocą zapłacisz również za parking, doładujesz konto telefoniczne i opłacisz rachunki (billpayment).

Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań – kupuj bilety bez kolejek, oszczędzaj czas i nie obawiaj się, że zgubisz papierowy bilet. Zainstaluj aplikację i samodzielnie przekonaj się, jakie to proste.

/artykuł sponsorowany/

Zobacz także