Jak urządzić przytulne mieszkanie?

W domu powinniśmy czuć się po prostu dobrze. Jego wystrój ma nastrajać do odpoczynku i sprawiać, że życie stanie się nieskomplikowane i harmonijne. Wnętrze mieszkania stanowi azyl, w którym odcinamy się od chaotycznego i niedającego się ujarzmić świata. Jak je urządzić, by w końcu zaznać prawdziwego spokoju? Postawmy na przytulność!

Kolory i światło 

Przytulne mieszkanie kocha jasne, ciepłe kolory. Zastanawiając się nad doborem farb do malowania ścian, zdecydujmy się więc na odcienie beżów, bieli, karmelu lub czekoladowych brązów. W ten sposób uspokoimy nasze wnętrze oraz stworzymy neutralną bazę, do której łatwo dobierzemy ulubione dodatki. 

Oświetlenie jest niezwykle ważnym elementem każdego wystroju. Starając się nadać mieszkaniu urokliwości, w większości pomieszczeń postawmy na ciepłe, żółtawe i przydymione światło. Wyjątek stanowi salon, w którym zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu w gronie rodzinnym. Tutaj postarajmy się dodać nieco jasności i zainstalujmy lampy, które nam ją zapewnią. 

Tkaniny i materiały 

Tkaniny i materiały, z których wykonane zostały meble i dodatki dodają naszemu wnętrzu prawdziwego charakteru. Z tego powodu przy ich wyborze, skupmy się na naturalnych tworzywach dobrej jakości. 

Grube i mocne tkaniny sprawiają, że nasze mieszkanie wydaje się przytulne, dlatego decydując się na zasłony, koce czy obicia postawmy przede wszystkim na porządne bawełny, wełny i ewentualnie jedwabie. Nie zapominajmy również o dekoracji podłogi. W tego rodzaju wnętrzu najlepiej sprawdzi się puchaty dywan w stylu shaggy. 

Pamiętajmy również, że nic nie dodaje uroku tak, jak meble z naturalnego drewna. Sprawiają one, że w domu panuje spokojna atmosfera, a my zawsze czujemy się jak na wypadzie do ukrytej w lesie willi. Drewno daje nam także ogromne możliwości dekoracyjne. Jeśli zależy nam na uzyskaniu przytulnego klimatu, postawmy na dodatki w przygaszonych, ciepłych kolorach, które świetnie skomponują się z naszymi nowymi meblami. 

Nie bójmy się ekstrawagancji 

Choć profesjonalna aranżacja wnętrz wielu z nas kojarzy się ze spójnością i jednolitością, to tak naprawdę dopiero połączenie kilku stylów sprawia, że nasze mieszkanie staje się naprawdę przytulne. Pamiętajmy jednak, że zabawa w eklektyzm nie należy do najłatwiejszych. Zestawianie nowoczesnych mebli z modnymi elementami retro może doprowadzić do chaosu i bałaganu. Z tego powodu decydując się na taki wystrój, musimy bardzo dokładnie go zaplanować. Czasami najlepszym wyjściem okazuje się zasięgnięcie rady profesjonalisty. 

Najważniejsza jest atmosfera 

Przytulne mieszkanie charakteryzuje się niezwykłą atmosferą. Co jest jej gwarantem? Oczywiście domowe palenisko. Decydując się na ten wyjątkowy element wystroju, postawmy na wkład kominkowy (https://kratki.com/sklep/pl/category/2/wklady-kominkowe) w stylu klasycznym. Ogień rozpalany w tego rodzaju piecu wygląda zniewalająco i nadaje całemu wnętrzu niesamowitego klimatu. Jeśli więc marzą nam się długie wieczory przy kojących dźwiękach tańczących płomieni, wybierzmy jeden z tradycyjnych modeli wkładów kominkowych.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie