Jak w filmie sensacyjnym! Pościg za migrantami po A4 skończył się skasowanym autem

Funkcjonariusze Straży Granicznej ścigali po A4 samochód, w którym przewożeni byli nielegalni migranci.W trakcie pościgu kierujący Oplem ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe oraz nakazy przywołujące do zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę dynamicznie zmieniając pasy ruchu i wyprzedzając inne samochody. W  końcu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w radiowóz, którym poruszali się funkcjonariusze SG, a następnie w barierę energochłonną, co doprowadziło do zatrzymania samochodu.

Zarówno kierujący samochodem obywatel Gruzji, który usiłował zbiec z miejsca zdarzenia, jak również jego 5 nieletnich pasażerów – obywateli Syrii poszukiwanych przez Policję słowacką – zostali zatrzymani.

W wyniku podjętych działań młodzi Syryjczycy w dniu 7 lipca zostali przekazani w ramach readmisji uproszczonej stronie słowackiej.

Natomiast kierujący samochodem obywatel Gruzji decyzją sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Brzesku, został tymczasowo aresztowany pod zarzutem m.in. organizowania nielegalnej migracji.

Najnowsze

Co w Krakowie