Jak z płotki stać się rekinem biznesu? Sięgnij po Fundusze Europejskie!

Niskooprocentowana pożyczka do 1 mln złotych, bez prowizji, dodatkowych opłat i wkładu własnego? Z Małopolską Pożyczką to możliwe! Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który prowadzi działalność na terenie naszego województwa nie dłużej niż 24 miesiące, możesz skorzystać z pomocy finansowej w postaci unijnej pożyczki dla start-upów. Mnóstwo mikro, małych i średnich małopolskich przedsiębiorstw już rozwinęło swoje biznesy dzięki wsparciu inwestycyjnemu – dołącz do nich! Poznaj historie młodych firm działających w turystyce, którym Fundusze Europejskie pozwoliły rozwinąć skrzydła. Odwiedź miejsca, o których piszemy, i zainspiruj się.

Raj dla milusińskich

Młode małżeństwo – Karolina i Bartłomiej – postanowiło stworzyć w sąsiedztwie uzdrowiska Rabka-Zdrój prawdziwą oazę dla rodzin z dziećmi. W realizacji tego marzenia pomogły Fundusze Europejskie, a konkretnie – pożyczka dla start-upów. Przedsiębiorcza para przeznaczyła pozyskane środki na postawienie dwóch budynków, wyposażenie ich w niezbędne instalacje, klimatyzację i oczyszczalnię biologiczną. Tak powstało „Dobre Miejsce” – przestrzeń do wypoczynku, położona w pięknych okolicznościach przyrody, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Oprócz dwóch nowoczesnych domków całorocznych, do dyspozycji gości – w szczególności tych najmłodszych – są: trampoliny, piaskownice, zjeżdżalnie oraz huśtawki. Tam na pewno nuda się nie uda!

Lubisz M.L.E.K.O?

Jeśli lubisz M.L.E.K.O (Minimalistyczny, Luksusowy, Ekskluzywny i Komfortowy Odpoczynek), to koniecznie odwiedź Białkę Tatrzańską! Grupa przyjaciół – Michał, Ewelina, Jakub i Kasia – otworzyła firmę (MEJK LIVING) i z pomocą Funduszy Europejskich stworzyła tam miejsce, w którym może zatrzymać się każdy spragniony ciszy, relaksu i sielskich widoków. Dzięki unijnej pożyczce powstały cztery przytulne „Mleko Domki” – drewniane chatki z widokiem na góry, z prywatnym SPA i sauną, położone w bliskim sąsiedztwie ośrodka narciarskiego Kotelnica i Term Bania. MUUUUUUUsisz to sprawdzić!

Glamping w mongolskim stylu

Bardzo modny ostatnio glamping (połączenie angielskich słów: glamour – przepych + camping – kemping), czyli kemping „na wypasie”, zawitał również do Małopolski. Coraz więcej turystów szuka bezpośredniego kontaktu z naturą, nie chcąc jednocześnie rezygnować z komfortu. Korzystając z unijnej pożyczki dla młodych firm właściciele „Lush Hills” – Bartek i Michał – wyszli im naprzeciw i stworzyli w Regulicach magiczną mini-osadę, w skład której weszły dwie nowoczesne mongolskie jurty oraz skandynawski tiny house (ang. maleńki domek). Nie zabrakło także miejsca na saunę i jacuzzi, które bez problemu pomieszczą 6 osób. Małe jest piękne!

Odrobina Kaukazu w Beskidzie Niskim

Wysowa-Zdrój to urokliwa miejscowość położona przy granicy ze Słowacją, znana przede wszystkim z wód leczniczych. Właśnie tam, praktycznie nad samą rzeką Ropą, stoi „Chutor Grzegorza”, czyli odosobniona zagroda wiejska, którą ze wsparciem Funduszy Europejskich otworzył kucharz i były sędzia olimpijski zapasów (w jednym), wraz z żoną – Bożeną. Można tam zarówno dobrze zjeść – w gospodzie serwującej kuchnię gruzińską, odpocząć od codziennego gwaru i pośpiechu – w całorocznych lub sezonowych domkach oraz w jurcie mongolskiej, jak i odprężyć się i zrelaksować – w mini SPA (jacuzzi, bania i sauna wewnętrzna). Wszystko dla duszy i ciała!

(Paro)statkiem w piękny rejs

Szanty na Fali” to namacalny przykład tego, że z prawdziwej pasji rodzą się najlepsze pomysły biznesowe. Miłość do żeglarstwa, przekazywana z pokolenia na pokolenie w rodzinie wspólników: Ryszarda i Krzysztofa, stała się motywacją do wybudowania przystani oraz do uruchomienia rejsów statkiem po słodkich wodach Jeziora Mucharskiego. Dzięki środkom unijnym z pożyczki dla start-upów właściciele nabrali wiatru w żagle: przetransportowali i zwodowali statek – „Różę Wiatrów”, uzbroili przystań, zakupili pomosty pływające, sprzęt ratowniczy oraz sprzęt wodny – rowerki i kajaki. Teraz śmiało mogą krzyknąć (wraz z klientami) – „Ahoj, przygodo!”.

Twój pomysł – unijne wsparcie

Rozbudziliśmy Twoją wyobraźnię? Nie chowaj swojej koncepcji do szuflady – zrealizuj ją z pomocą Małopolskiej pożyczki dla młodych firm. Atrakcyjne i przejrzyste warunki sprawiają, że to realna alternatywa dla bankowych kredytów. Pamiętaj, że jest udzielana nawet na 7 lat, a kiedy ją zwrócisz – pieniądze wracają do puli i w przyszłości będą mogły wesprzeć kolejnych przedsiębiorców!

O Małopolską Pożyczkę pytaj w…

Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w ramach działań współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Najnowsze

Co w Krakowie