Jak zacząć zarabiać na kryptowalutach?

Rynek kryptowalut rozwija się bardzo dynamicznie. Ciągle przybywa nowych giełd, walut i inwestorów. Zarabianie na walutach cyfrowych nie jest jednak skomplikowane. Należy jednak odpowiednio zacząć.

W ostatnich latach kryptowaluty zyskały popularność wśród traderów oraz osób, które wcześniej nie zajmowały się inwestowaniem. Chcesz zarabiać na kryptowalutach, ale nie wiesz jak zacząć? Podpowiemy Ci jak postawić pierwsze kroki jako inwestor i pomnażać środki dzięki walutom cyfrowym.

Jak zacząć zarabiać na kryptowalutach?

Rynek kryptowalut rozwija się bardzo dynamicznie. Ciągle przybywa nowych giełd, walut i inwestorów. Zarabianie na walutach cyfrowych nie jest jednak skomplikowane. Poznaj różne metody na pomnażanie zysków na rynku kryptowalut.

Zakup i sprzedaż z zyskiem

Najprostszy sposób, aby zarobić pieniądze na kryptowalutach to zakup po akcji gdy kurs się obniży, a następnie sprzedaż z zyskiem. Możesz zrobić to za pośrednictwem kantora lub bezpiecznej giełdy. Drugi sposób to kupno monet na jednej giełdzie, a następnie sprzedaż na drugiej z zyskiem. Polecamy Ci tą metodę, jeśli jesteś początkującym traderem.

Dodatkową opcją jest wybór kryptowaluty, która pozwala Ci na czerpanie na korzyści za samo jej przetrzymywanie. Kupujesz aktywa, a następnie otrzymujesz dywidendę za przechowywanie jeszcze zanim zdecydujesz się na sprzedaż.

Robot inwestycyjny

Coraz popularniejszą metodą na pomnażanie kapitału jest współpraca z robotem inwestycyjnym (przeczytaj opinie na stronie monitorfx.pl). Dzięki takiemu rozwiązaniu masz szansę na automatyczny monitoring i wybór najlepszych pozycji. Oszczędzasz czas i zwiększasz szanse na szybkie zyski. Robot może wykonać nawet kilkadziesiąt transakcji w ciągu godziny.

Gra na giełdzie

Wielu traderów decyduje się na założenie konta na giełdzie kryptograficznej. Dzięki temu możesz kupić wirtualne pieniądze, sprzedać, wypłacić lub je wymienić. Wybierz giełdę, która pozwala na szybkie transakcje i wypłaty z konta. Sprawdź, czy dostawca nie nalicza dodatkowych opłat. Obsługa konta powinna być prosta i intuicyjna.

Fot. materiały prasowe

Gra na giełdzie wymaga jednak od inwestora wiedzy i doświadczenia. Musisz na bieżąco monitorować wydarzenia rynkowe, wykresy i kursy walut. Rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny. Nieumiejętny trading może narazić Cię na niepotrzebne straty.

Kontrakty terminowe oraz opcje binarne

Możesz zarabiać na kryptowalutach bez nabywania ich. Kontrakty pozwalają na obstawienie, że cena danej waluty zmieni się w danym kierunku. Jeśli Twoje przewidywania się sprawdzą, zarobisz kwotę ustaloną w umowie.

Praca za kryptowaluty

W internecie znajdziesz strony, na których można zarabiać kryptowaluty. Testowanie aplikacji, ankiety, tworzenie tekstów – to tylko część pomysłów, które pomogą Ci szybko zarobić pierwsze waluty cyfrowe.

Platformy pożyczkowe

Sieci peer-to-peer pozwalają na szybkie pożyczki kryptowalut. Dzięki nim możesz liczyć nawet na ponad 10% zwrotu z każdej inwestycji. Pamiętaj, żeby zachować ostrożność przy udzielaniu pożyczek, ponieważ kryptowaluty nie podlegają regulacjom ze strony rządów oraz instytucji.

Kopanie kryptowalut

Kopanie kryptowalut to trudne zadanie, na które mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni. Zwykły, domowy komputer nie poradzi sobie z takim wyzwaniem. Jeśli chcesz zarabiać poprzez kopanie, potrzebujesz potężnego sprzętu z silnym procesorem i dobrą kartą graficzną.

Koparka kryptowalut (fot. materiały prasowe)

Maszyna powinna dobrze radzić sobie z zaawansowanymi algorytmami i zadaniami matematycznymi. Oprócz tego potrzebujesz silnego, stałego łącza internetowego. Musisz przemyśleć, czy koszty kopania nie przewyższają możliwych zysków. Większość osób, które zdecydowało się na wydobywanie kryptowalut, działa poza granicami naszego kraju.

Kursy i szkolenia

Popularność walut cyfrowych nie przestaje rosnąć. Coraz więcej osób potrzebuje wiedzy na temat rynku kryptowalut. Znasz tą niszę i posiadasz doświadczenie jako kryptotrader? Przemyśl zorganizowanie kursów online na ten temat.

O czym pamiętać zanim zainwestujesz w kryptowaluty?

a. Przed kupnem kryptowalut koniecznie załóż portfel online lub offline. Druga opcja jest o wiele bezpieczniejsza, bo zmniejsza szanse na ataki hakerskie.
b. Jeśli chcesz zainwestować w kryptowaluty, nigdy nie zapominaj o ryzyku. Najlepsi inwestorzy dbają o dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Nie przeznaczaj 100% kapitału na jedną opcję.
c. Zdobądź jak najwięcej wiedzy na temat kryptowalut. Poznaj historię rynku, trendy i wahania cen. Przed pierwszą transakcją poszukaj platformy, która oferuje konto demo.
d. Na początku przeznaczaj na inwestycje tylko niewielkie kwoty. Nigdy nie inwestuj środków, których utrata może narazić Cię na problemy finansowe.
e. Ostrożnie wybieraj kryptowaluty, w które zamierzasz zainwestować. Mało znane waluty mogą szybko zwiększyć swoją wartość. Jeśli jednak wybierzesz zupełnie nieznaną walutę, narazisz się na duże ryzyko.
f. Nie zaczynaj inwestycji bez strategii. Wybierz, która z nich bardziej Ci odpowiada: krótko- czy długoterminowa.
g. Broker online pozwala na bezpieczniejszy handel walutami online. Najlepsi dostawcy umożliwiają handel wieloma instrumentami finansowymi, kontraktami CFD oraz użycie dźwigni.
h. Aby odnieść pierwsze zyski, ćwicz cierpliwość i naucz się analizy rynku.

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie