Jak zarabiać 12 tysięcy miesięcznie?

Musisz przeczytać

Jak zarabiać 12 tysięcy miesięcznie i przebierać w ofertach? Odpowiedź jest banalna – zostać informatykiem. – Informatycy narzekać nie mogą. Po 3–4 latach pracy zarabiają 12 tysięcy miesięcznie i mogą przebierać w ofertach. Dostaną pracę w dowolnym miejscu na świecie – mówi krakowski biznesmen Janusz Filipiak.

W wywiedzie udzielonym magazynowi Forbes, absolwent Akademii Górniczo- Hutniczej i założyciel firmy Comarch zdradza, że w jego firmie zdarzały się awanse nawet po… jednym dniu pracy! Tylko w ubiegłym roku jego firma zatrudniła 820 nowych pracowników.

Janusz Filipiak / fot.comarch.pl
Janusz Filipiak / fot. comarch.pl

– Bazujemy głównie na pierwotnym rynku pracy, biorąc ludzi prosto z uczelni. Pozyskujemy ich przez letni program stażowy. Polega to na tym, że latem przychodzi do nas student, który zdał na czwarty rok, i płacimy mu 2,4 tys. za to, że u nas się uczy. Konkurenci ukuli nawet takie powiedzenie, że Comarch jest dobrą firmą na pierwszą pracę. Liczą, że jak wykształcimy studentów, to po dwóch latach nam ich podkradną – zwierza się jeden z najbogatszych Polaków.

Dodaje jednak, że dziś stworzenie takiej potęgi jak Comarch byłoby niemal niemożliwe. –  Tylu ludzi dziś pracuje nad tyloma rzeczami na całym świecie, że praktycznie nie da się wymyślić czegoś, na co nikt inny jeszcze nie wpadł. Nie ma prostych produktów, wszystko jest ze sobą powiązane, musi współpracować z innymi rzeczami, rozwiązaniami. Sztuką nie jest wymyślenie innowacyjnej technologii, ale wejście z nią na rynek globalny. To kosztuje najwięcej. Bo uplasowanie produktu na osiedlu Piaski Wielkie w Krakowie nic nie daje – mówi biznesmen.

– Wtedy ludzie pracowali, wiedząc, że jak pojawią się duże pieniądze, to się nimi podzielimy. Dziś zaczynając od zera przy obecnych kosztach pracy informatyków, nie byłoby mnie po prostu stać na stworzenie takiej firmy dodaje Filipiak. Krakowski biznesmen twierdzi także, że informatyk po trzech, czterech latach pracy bez trudu zarabia kilkanaście tysięcy złotych i może przebierać w ofertach pracy.

Cały wywiad tutaj.

(ip, źródło: Forbes)

fot. (u góry strony): ota_photos via Foter.com

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca