Jaki pierścionek pasuje do obrączki?

Obrączka to biżuteria, która najczęściej kojarzona jest z silnym uczuciem. Takie same obrączki noszą osoby na znak miłości i wierności. Najbardziej znane są obrączki ślubne. Kobiety zastanawiają się, jak łączyć obrączkę z tak bardzo uwielbianymi przez nie pierścionkami. I przede wszystkim, jak dopasować do obrączki najważniejszy pierścionek, czyli zaręczynowy. Bo choć to on jako pierwszy pojawia się na serdecznym palcu prawej dłoni to jego stylistyka powinna od samego początku być spójna ze stylem ślubnej obrączki, o jakiej marzą zakochani!

Pierścionki i obrączki – jak je nosić?

Nie mająca początku ani końca obrączka to symbol wiecznej, nie kończącej się miłości i wierności. Biżuteria ta najczęściej kojarzona jest z uroczystością zaślubin. Bywa jednak także, że na noszenie takich samych obrączek decydują się również pary, które są już po zaręczynach, ale jeszcze przed ślubem. Zwyczaj podpowiada, że w takiej sytuacji powinny one ozdabiać lewą dłoń. Serdeczny palec prawej dłoni zarezerwowany jest dla osób po ślubie. Dziś coraz mniej młodych ludzi zwraca jednak uwagę na tradycyjne zasady. Obrączki noszone są dowolnie i często łączone z pierścionkami.

Bardzo modne jest obecnie noszenie kilku pierścionków na każdym z palców. I to nawet wówczas, gdy prawa dłoń ozdobiona jest zarówno obrączką, jak i pierścionkiem zaręczynowym. Taki maksymalizm wymaga jednak przestrzegania pewnych zasad. W tym wypadku trzeba koniecznie zwracać uwagę na to, by biżuterię cechowało proste i minimalistyczne wzornictwo. Jednym słowem, mniej znaczy więcej. Masywne dodatki raczej nie zdadzą tutaj egzaminu.

Nie należy również łączyć ze sobą odmiennej stylistyki. Przykładowo, obrączka boho nie stworzy zgranego duetu z pierścionkiem glamour. Efektowny pierścionek zawsze natomiast będzie pasował do prostej obrączki klasycznej. Dłoń prezentuje się wówczas subtelnie i gustownie. Szczególnie polecane są pierścionki z kolorowymi kamieniami szlachetnymi. Warto je dopasowywać do typu urody oraz osobowości właścicielki. Oryginalne wzory znaleźć można w sklepie z biżuterią Bonore.

Jaki pierścionek zaręczynowy łączyć z obrączką ślubną?

Obdarowując ukochaną pierścionkiem zaręczynowym warto już pomyśleć o stylistyce ślubnej obrączki. Kobiety chętnie noszą dziś pierścionek zaręczynowy i obrączkę na jednym palcu. Stylistyka obu cennych dodatków powinna więc być podobna. Na co jeszcze warto zwracać uwagę podczas zakupu?

Wysoka jakość pierścionka zaręczynowego to podstawa. Biżuteria ta będzie noszona obok obrączki przez wiele lat. Ozdoby te będą się o siebie ocierać. Wysoka jakość kruszcu zadba o to, że nie stracą one na estetyce. Szczególnie polecane są pierścionki wykonane ze złota wysokiej próby. Bardzo efektownie prezentują się pierścionki ze złota białego lub różowego. Najbardziej pożądane są te ozdobione diamentami. Diament to najtwardszy z kamieni szlachetnych. Symbolizuje doskonałość, niezniszczalność, trwałe uczucie i nieprzemijający związek. Piękne wzory takiej biżuterii dostępne są w polecanym sklepie jubilerskim online https://bonore.pl/bizuteria-damska/pierscionki-damskie.

Najnowsze

Co w Krakowie