Ekskluzywny samochód dla polskiego laureata Konkursu Chopinowskiego

Musisz przeczytać

Jakub Kuszlik, najwyżej uplasowany polski pianista w tegorocznym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, otrzymał od Lexus Polska najnowszy model marki – sedana klasy premium Lexus ES.

W tegorocznym Konkursie Jakub Kuszlik zajął 4. miejsce i został uznany za najlepszego wykonawcę mazurków Chopina. Choć artysta otrzymał kluczyki do Lexusa ES, podczas ceremonii rozdania nagród, której towarzyszył koncert laureatów, do tej pory było raczej cicho o tym wyróżnieniu. „Laureat 4. nagrody nie krył zaskoczenia i powiedział, że przez cały czas trwania Konkursu był wożony Lexusem i zakochał się w tym samochodzie” – podaje Lexus Polska.

Jakub Kuszlik jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Uczy się pod kierunkiem Katarzyny Popowej-Zydroń, przewodniczącej jury konkursów chopinowskich w Warszawie. Wcześniej gry na fortepianie uczył się w Bochni Krakowie. Jest laureatem II nagrody w Międzynarodowym Konkursie im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy i Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hilton Head oraz III nagrody w Międzynarodowym Konkursie „Top of the World” w Tromso. W 2017 r. wystąpił z recitalem chopinowskim w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Rok później wraz z orkiestrą Filharmonii Narodowej wykonał Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego. Występował także w licznych krajach europejskich, m.in. w Niemczech, Norwegii i na Islandii, a także w Japonii i USA.

Współpraca Lexusa z Konkursem Chopinowskim ma już swoją historię. Zaczęła się w 2009 roku, kiedy Lexus stał się mecenasem festiwalu „Chopin i Jego Europa”, którym pozostaje do dziś. Jednocześnie co 5 lat Lexus jest partnerem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Do dyspozycji artystów pozostaje flota kilkunastu limuzyn Lexusa, które transportują muzyków między salami koncertowymi. „Wygłuszenie wnętrza w kabinie jest tak doskonałe, że zgiełk świata zewnętrznego zostaje praktycznie wyeliminowany. Doskonały sprzęt audio pozwala w pełni delektować się czystymi dźwiękami muzyki. Czysty jest też napęd hybrydowych limuzyn Lexusa, co dla artystów ma także duże znaczenie” – przekonuje Lexus Polska.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca