Jedna z najbardziej zniszczonych ulic w Krakowie zmienia swoje oblicze

Od początku marca trwa remont nakładkowy pierwszego fragmentu Alei Solidarności w Nowej Hucie. To jedna z najbardziej zniszczonych ulic w Krakowie. Obecny Zarząd Dróg Miasta Krakowa odnawia odcinek w rejonie skrzyżowania z ul. Bulwarową. Udało się jednak uzyskać dodatkowe środki na prace na kolejnym odcinku alei. 

Remont al. Solidarności ruszył 5 marca. Pracami objęte jest skrzyżowanie z ul. Bulwarową (tzw. agrafka). Drogowcy zajmowali się tam m.in. wymianą krawężników, a także poprawą przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Poprawiony został również krawężnik przy przystanku rowerowym. Prace tylko na tzw. agrafce kosztowały ok. 2 mln zł. Dzięki pozyskaniu kolejnych środków trwają również prace brukarskie w rejonie skrzyżowania al. Solidarności z al. Przyjaźni.

Prace w rejonie skrzyżowania z ul. Bulwarową zostały zakończone. Drogowcy kontynuują roboty przy krawężnikach na wysokości skrzyżowania z al. Przyjaźni oraz ul. Mierzwy – aktualnie po stronie os. Centrum B. Obowiązują miejscowe zawężenia. W środę, 17 kwietnia br. ekipy brukarskie pojawią się po drugiej stronie al. Solidarności – od strony ul. Mierzwy.

Nie jest to jednak jeszcze wyczekiwana przebudowa, której od lat oczekują nowohucianie. Na całkowitą przebudowę poczekamy jeszcze kilka lat. Więcej dlaczego tak się stało pisaliśmy tutaj: 

Remont nakładkowy na al. Solidarności. Na całkowitą przebudowę poczekamy jeszcze kilka lat

Najnowsze

Co w Krakowie