Rusza jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Musisz przeczytać

Od 23 września do 1 października 2022 roku zostanie przeprowadzona jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów obejmie obszar całego województwa małopolskiego.

Szczepionka zrzucana będzie z samolotów oraz wykładana ręcznie. Dawka szczepionki to pakiet w postaci krążka/prostopadłościanu koloru zielonobrązowego o intensywnym zapachu rybnym zawierającym wewnątrz blister aluminiowo – plastykowy wypełniony płynem.

ZALECENIA:
1)Nie podnosić, nie dotykać i nie rozłamywać szczepionki.
2)Przy ewentualnym kontakcie szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, oczami trzeba natychmiast dokładnie umyć te miejsca wodą i mydłem oraz niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny lub do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
3)Każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką należy zgłosić do lekarza weterynaii lub najbliższego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.
4)W okresie akcji szczepienia lisów oraz przez 14 dni po jej zakończeniu nie należy wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

:W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia szczepień proszę wszystkich mieszkańców o dostosowanie się do powyższych zaleceń, a rodziców i opiekunów o przekazanie stosownych informacji dzieciom” – apeluje małopolski wojewódzki lekarz weterynarii.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca