Jest kompromis w sprawie przekazania Wesołej spółce miejskiej

Musisz przeczytać

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa dostanie na własność nieruchomości kupione przez gminę od Szpitala Uniwersyteckiego. Ale radni będą mieć kontrolę nad tym, co zrobi z nimi spółka miejska. Do tego ARMK została zobowiązana przez prezydenta Jacka Majchrowskiego do tego, by ustalenia z konsultacji społecznych dotyczących Wesołej były wiążące. To kompromis zawarty między prezydentem i radnymi, którzy nie chcieli się zgodzić na oddanie na własność budynków i gruntów w strategicznym dla miasta obszarze.

Sprawa przekazania Agencji Rozwoju Miasta Krakowa na własność terenów Wesołej po raz trzeci trafia na sesję. Za pierwszym razem radni zgłosili wątpliwości dotyczące tego, że przekazując spółce miejsce tak ważne nieruchomości nie będą mieli nad nimi już żadnej kontroli. I odesłali uchwałę do prezydenta. Na poprzedniej sesji znowu projekt pojawił się w porządku obrad, ale został wycofany. Dziś jest trzecie podejście i wszystko wskazuje na to, że po południu Rada Miasta zgodzi się na przekazanie Wesołej do miejskiej spółki.

O kompromisie poinformował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Były dwa istotne punkty zapalne – przypomniał prezydent. Chodzi o kontrolę radnych nad tym, co z majątkiem zrobi spółka i jak go zagospodaruje. – Zgodnie z sugestią rady podjąłem uchwałę – jako walne zgromadzenie, zobowiązałem spółkę, by wszystkie jej działania były zgodne z ustaleniami konsultacji dla Wesołej. Spółka będzie związana tymi ustaleniami – podkreślił prezydent Majchrowski.

Druga decyzja to zarządzenie o powołanie zespołu z udziałem 10 radnych, który będzie informowany o działaniach ARMK i z nim będą konsultowane decyzje dotyczące Wesołej. – 10 radnych to jedna czwarta rady, to powinno rozwiązać problem – zaznaczył prezydent.

Andrzej Hawranek, szef klubu Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska, z którego inicjatywy odesłano uchwałę o aporcie do ARMK, powiedział nam, że to rozwiązanie jest satysfakcjonujące.

Głosowanie uchwały o aporcie do ARM odbędzie się jeszcze w środę, 27 stycznia 2021.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca