Jest koncepcja zagospodarowania terenów sportowo-rekreacyjnych KS Wieczysta [wizualizacje]

Musisz przeczytać

Przed startem KS Wieczysta Kraków w rozgrywkach III ligi piłki nożnej zaprezentowana została koncepcja zagospodarowania klubowych terenów sportowo-rekreacyjnych. Mają one służyć nie tylko sportowcom zawodowym, ale także młodzieży klubowej oraz okolicznym mieszkańcom.

Tak ma wyglądać KS Wieczysta

Tak ma wyglądać KS Wieczysta

Zagospodarowanie terenu przewiduje powstanie stadionu spełniającego wymogi rozgrywek I ligi piłki nożnej z boiskami treningowymi oraz urządzeniami towarzyszącymi i infrastrukturą techniczną. Budynek stadionu będzie znajdował się w części północno-wschodniej terenu, od strony ulicy Meissnera. Jako budowle towarzyszące zaprojektowano: garaż podziemny z placem na powierzchni terenu stanowiącym strefę wejściową na stadion, dwa pełnowymiarowe boiska treningowe – jedno o nawierzchni naturalnej, drugie o nawierzchni sztucznej z możliwością przykrycia powłoką ciśnieniową oraz dwa mniejsze boiska typu „Orlik” o nawierzchni sztucznej. Stadion i garaż podziemny będą dostępne poprzez istniejący zjazd z ulicy Chałupnika. Liczba miejsc na stadionie: 2124.

Koncepcja zagospodarowania klubowych terenów sportowo-rekreacyjnych KS Wieczysta Kraków została zaprezentowana podczas konferencji prasowej w czwartek, 4 sierpnia 2022 roku. – KS Wieczysta nie zatrzymuje się i prężnie rozwija, zarówno w aspekcie sportowym, jak i organizacyjnym. Znamy aspiracje klubu i wiemy, że jest chęć budowania dużej piłki nożnej. Dzięki sukcesom pierwszej drużyny, głośnym nazwiskom piłkarzy, dobrej organizacji Wieczysta zyskuje na sile także w obszarze sportu młodzieżowego. Dlatego tak istotnym jest przygotowanie odpowiedniej infrastruktury. Nie tylko dla zawodowców, ale przede wszystkim dla młodzieży klubowej oraz okolicznych mieszkańców – mówił podczas konferencji prasowej Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztof Kowal. – Cieszę się, że możemy zaprezentować dzisiaj koncepcję, której realizacja jest niezmiernie ważna. Dzięki tego typu inwestycjom – budowie kolejnych boisk czy hal sportowych – Miasto stwarza komfortowe warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Dlatego mam nadzieję, że wkrótce w Krakowie wychowamy kolejne wielkie gwiazdy piłki nożnej czy innych dyscyplin – stwierdził dyrektor ZIS.

(red) (wizualizacje, foto – zis.krakow.pl)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca