Jest pozwolenie na budowę ostatniego odcinka drogi ekspresowej S7 na północ od Krakowa

Musisz przeczytać

Wojewoda małopolski wydał pozwolenie na budowę drogi ekspresowej S7 od węzła Miechów do węzła Szczepanowice. To ostatni odcinek „ekspresówki”, który powstanie w naszym województwie na trasie od Krakowa do granicy z województwem świętokrzyskim.

Pozwolenie na ostatni odcinek S7 na północ od Krakowa wydawane jest z dużym opóźnieniem. Kilka lat temu była już zgoda na realizacja tej inwestycji, ale protestujący mieszkańcy doprowadzili do jej uchylenia. Konieczna okazała się zmiana przebiegu ponad 5-kilometrowego odcinka. – To jedna z większych procedur przeprowadzonych w tym roku przez Wydział Infrastruktury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Inwestycją objętych jest ok. 430 działek. W procedurze uczestniczy ok. 190 stron postępowania. Samych załączników, które wymagały analizy było kilkadziesiąt, w tym np. ponad 20 metrów bieżących mapy obrazującej przebieg drogi oraz zagospodarowanie terenu inwestycji – podkreślają urzędnicy wojewody.

– Wszyscy wiemy, jak ważna to inwestycja, nie tylko dla naszego województwa. Z uwagi na szczególne znaczenie decyzji, nadałem jej rygor natychmiastowej wykonalności. Życzę, aby prace rozpoczęły się najszybciej – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Decyzja dotyczy odcinka S7 o długości 5,3 km, zlokalizowanego w województwie małopolskim w powiecie miechowskim, w gminie Miechów, na terenie miasta Miechów oraz miejscowości: Bukowska Wola, Wymysłów, Parkoszowice, Poradów i Szczepanowice. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Krakowie. W ramach zadania zostaną rozbudowane lub przebudowane inne drogi publiczne krzyżujące się z projektowaną trasą. Wykonane zostaną m.in.: przejazdy drogowe, wiadukty drogowe, przepusty i przejścia dla zwierząt. Źródłem finansowania tej inwestycji są środki pochodzące z Krajowego Funduszu Drogowego oraz z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dla projektów transportowych na lata 2012-2020 z perspektywą do 2025 r. Wartość robót wynosi 181 933 000 złotych.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca