Jest przetarg na miejsca dla dorożek w Rynku Głównym. Kiedy tam wrócą?

Dorożki wkrótce wrócą na Rynek Główny – zapewniają miejscy urzędnicy. Ale zastrzegają – decyzja o umożliwieniu postoju koło Sukiennic uzależniona jest od sytuacji pandemicznej. Magistrat właśnie ogłosił przetarg na uzyskanie uprawnień do wjazdu oraz zajmowania miejsca na wyznaczonym postoju w Rynku Głównym dla 9 dorożek.

Dorożki nie mogą wjeżdżać na Rynek Główny od października ubiegłego roku. Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa informuje, że trwają przygotowania do otwarcia postoju stałego dla dorożek konnych. Termin wpuszczenia dorożek na płytę rynku uzależniony jest jednak od panującej sytuacji epidemicznej. Nie wiadomo więc, kiedy dokładnie dorożkarze i ich konie wznowią pracę.

Ale za to jest już termin przetargu na uzyskanie uprawnień do wjazdu oraz zajmowania miejsca na wyznaczonym postoju w Rynku Głównym. Sama licytacja odbędzie się 25 maja, ale wcześniej dorożkarze muszą wpłacić wadium i złożyć wszystkie wymagane dokumenty.

Dorożkarze będą mogli uzyskać 9 miejsc. Licytacja każdego z nich rozpocznie się od 6,5 tys. złotych. To kwota za każdy miesiąc i do tego trzeba jeszcze doliczyć podatek Vat.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie