„Jesteśmy w stanie zabezpieczyć Błonia”

Władysław Kosiniak – Kamysz

– Pewnie trzeba mieć alternatywę. Wszystko może się zmienić. Musi być plan B. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć jako kraj Błonia, gdzie też będzie wiele osób i miejsce centralnych uroczystości – mówił dziś w Radiu Kraków o organizacji Światowych Dni Młodzieży prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz. Jego zdaniem „uprawnienia dla służb i schematy działania powinny się znaleźć w przygotowywanej ustawie antyterrorystycznej”.

– Bezpieczeństwo to temat, który powinien jednoczyć siły polityczne, szczególnie w aspekcie ŚDM. Światowe Dni i szczyt NATO determinują prace nad ustawą. W niej powinny się znaleźć wszystkie uprawnienia dla różnych służb, schematy działania. One wynikają z doświadczeń różnych krajów. Na szczęście w Polsce nie było ataków. Musimy być w kontakcie ze służbami specjalnymi państw UE i USA – powiedział poseł w rozmowie z Jackiem Bańką.

– Dyskusja na temat lokalizacji ŚDM trwała długo. To była dyskusja kościoła i rządu. Jak byliśmy w rządzie to te dyskusje były prowadzone. Niewskazane byłoby przenoszenie miejsca, w którym ma być centralna część uroczystości. To powinno zostać w Brzegach, żeby te przygotowania nie zostały zawrócone. Pewnie trzeba mieć alternatywę. Wszystko może się zmienić. Musi być plan B. Dalej bym szedł planem A, mając z tyłu głowy różne inne rozwiązania. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć jako kraj Błonia, gdzie też będzie wiele osób i miejsce centralnych uroczystości – dodał szef ludowców.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

Najnowsze

Co w Krakowie