Auto papieża na sprzedaż!

Musisz przeczytać

Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży, każdy będzie mógł stać się właścicielem samochodu, którym w czasie ŚDM podróżował Ojciec Święty. Jedno z czterech aut papieskiej kolumny, zostanie wystawione na licytację. Wszystkie środki uzyskane w czasie licytacji, zostaną przekazane na zakup specjalnej mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii o których papież Franciszek wspominał w jednym ze swoich przemówień.

Organizatorzy przekonują, że jeden z Volkswagenów Golfów, którym podróżował papież, to nie jedyny przedmiot, jaki trafi na licytację po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży. Do wylicytowania będą również inne dary i pamiątki związane z ŚDM. To między innymi ręcznie szyte buty, biały rower stworzony z myślą o wyścigu Tour de Pologne oraz koszulka Jakuba Błaszczykowskiego, który jest ambasadorem ŚDM.  Zainteresowanie licytacją, już teraz jest bardzo duże – zapewniają organizatorzy.

Organizatorzy aukcji liczą, że dzięki licytacji uda się zebrać kwotę, która pozwoli na zakup specjalnej, mobilnej kliniki. Ma ona pomóc w niesieniu pomocy dla uchodźców z Syrii. Potrzeba na to aż 700 tys. złotych, ale organizatorzy mają nadzieję, że uda się uzbierać około miliona złotych, reszta pieniędzy zostałaby przeznaczona na wyposażenie domu i magazynu na dary w Brzegach.

(pt)

fot. PAP/Radek Pietruszka

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca