Jutro Kraków zgasi światła. „Brak środków oznacza ciemność”

Musisz przeczytać

We wtorek, 1 grudnia wyłączone zostanie oświetlenie na placu Wszystkich Świętych, zgaśnie także iluminacja Pałacu Wielopolskich. Dlaczego?

W ten sposób Kraków wyrazi solidarność z innymi polskimi miastami, które sprzeciwiają się rządowym planom użycia weta w negocjacjach budżetowych z Unią Europejską.Przypomnijmy, że stanowisko w tej sprawie zajmują zarówno poszczególne samorządy, jak i reprezentujące je korporacje samorządowe. 26 listopada Unia Metropolii Polskich w liście do premiera podkreśliła, że w obliczu kryzysu wywołanego drugą falą pandemii Polska potrzebuje wsparcia Europy bardziej niż kiedykolwiek w historii członkostwa w Unii Europejskiej. Pod tym apelem, wraz z pozostałymi 11 miastami, podpisał się Kraków.

Światła zgasną o godz. 17.00 – na godzinę. Podobny gest wykona część innych miast zrzeszonych w Związku Miast Polskich, m.in. Gdańsk i Warszawa. Samorządowcy obawiają się, że zapowiedziane przez rząd weto pozbawi poszczególne regiony kraju ogromnych środków unijnych przeznaczonych na odbudowę po pandemii oraz na rozwój.

Przez demonstracyjne zaciemnienie samorządy chcą pokazać, że brak środków oznacza ciemność.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca