Już dziś w Parku Jordana piknik rodzinny! Ważny zwłaszcza dla ojców

W niedzielę (18 czerwca) podczas pikniku rodzinnego w krakowskim parku im. Jordana odbędzie się piknik rodzinny, podczas którego specjaliści NFZ podpowiedzą ojcom i nie tylko, gdzie skorzystać z programów profilaktycznych, jak zdrowo jeść z portalem Diety NFZ i ćwiczyć z programem „8 Tygodni do Zdrowia”.

„Przygoda z Tatą” to wydarzenie organizowane z okazji Dnia Ojca, które ma być okazją, by aktywnie spędzić czas ze swoimi dziećmi. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla ojców i ich pociech trwającą ok. 45 min grę miejską, składającą się z zadań sprawnościowych i łamigłówek. Podczas rozgrywki drużyny będą musiały wykazać się wiedzą, umiejętnościami, sprytem, ale przede wszystkim skutecznie ze sobą współpracować – jak każdy dobry zespół.

Gra miejska będzie połączona z piknikiem rodzinnym, który organizuje Małopolski Urząd Wojewódzki w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Przygoda z Tatą”. Oprócz małopolskiego NFZ, wezmą udział m.in. służby mundurowe, które zaprezentują swoje pojazdy reprezentacyjne. W planie jest także malowanie twarzy, dmuchane miasteczko i poczęstunek. „Przygoda z Tatą” potrwa w godz. 12-18.

Na nieco młodszych będzie czekał specjalny kącik malucha z materiałami edukacyjnymi na temat zdrowia. Rodzicom udzielimy kompleksowej informacji o programie szczepień ochronnych przeciwko HPV, z których mogą już bezpłatnie korzystać dzieci w wieku 12 i 13 lat.

 

 

 

 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie