Już jest! Oto lista projektów, na które można głosować w Budżecie Obywatelskim

Musisz przeczytać

Jest już lista 596 projektów, na które od 1 października będzie można głosować w tegorocznym budżecie obywatelskim.

W tym roku do dyspozycji krakowian jest 35 milionów złotych. Z tego 7 miilionów złotych przeznaczonych jest na projekty ogólnomiejskie, natomiast 28 milionów złotych na wnioski dzielnicowe.

Kiedy i jak głosować?

Od 1 do 10 października każdy, nawet najmłodszy mieszkaniec Krakowa, będzie mógł oddać głos i sprawić.

„Głosować można na sześć różnych projektów, w tym trzy głosy na te o charakterze dzielnicowym (w dzielnicy swojego zamieszkania) i trzy głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt. Zagłosować będzie można albo w punkcie, albo elektronicznie” – informują urzędnicy.

Aby zagłosować online trzeba wejść na stronę budzet.krakow.pl i zarejestrować się podając swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób, które go nie mają, datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Głosowanie za pośrednictwem platformy wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS. Raz założone konto jest aktywne w kolejnych edycjach BO. Głosować mogą też dzieci i młodzież.

Aby oddać głos w punkcie do głosowania należy mieć przy sobie dokument tożsamości. Lista punktów, w których można oddać głos zostanie również opublikowana na stronie budzet.krakow.pl.

Projekty, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego poznamy pod koniec października.

Zobacz tutaj wszystkie projekty, na które można głosować.

jk

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca