Już są! Na te projekty możecie zagłosować w Budżecie Obywatelskim

fot. materiały prasowe

Tu po prostu nie da się nie znaleźć czegoś dla siebie! Właśnie opublikowano projekty, na które będziemy głosowali w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.

Można w nich przebierać jak w pudełku czekoladek. Ktoś może interesować się inwestycjami w infrastrukturę, ktoś inny w sport i rekreację lub kulturę albo zieleń. Propozycji ogólnomiejskich i dzielnicowych jest tak wiele, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Nie przedłużając – lista projektów znajduje się TUTAJ. Podzielone są na dzielnice i zawierają tytuł zadania, szacunkowy koszt oraz zwięzłą charakterystykę. Wszystkie są również zgodne z regulaminem.

Co prawda pojawiły się głosy, że niektóre projekty zostały niesłusznie odrzucone, ale urzędnicy sprawdzali je dwutorowo – 7 sierpnia przedstawili ocenę formalno-prawną projektów, ale ewentualna negatywna weryfikacja i tak nie zamykała wnioskodawcy drogi do przeforsowania swojego pomysłu.

„Zgodnie z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, w przypadku odrzucenia projektu w wyniku weryfikacji, Wnioskodawcy przysługuje możliwość złożenia protestu” – informowano.

Na złożenie protestu każdy miał siedem dni, po czym dochodziło do jego rozpatrzenia. Dopiero po kolejnym przeanalizowaniu powstała ostateczna lista projektów, na które krakowianie mogą oddać głos w dniach 26 września – 5 października.

Warto wziąć udział w głosowaniu, ponieważ w tym roku na realizację wybranych projektów przeznaczono aż 32 mln zł. M.in. z tego powodu tegoroczny Budżet Obywatelski już jest rekordowy, bo łącznie złożono 988 projektów (181 ogólnomiejskich i 807 dzielnicowych), czyli o 39 więcej niż rok wcześniej.

Najwięcej projektów dotyczyło zieleni i ochrony środowiska (25 proc.), na drugim miejscu znalazły się projekty infrastrukturalne (23 proc.), a na kolejnych te dotyczące sportu i infrastruktury sportowej to (16 proc.) i kultury (11 proc.).

Przypominamy, że wszystkie projekty, na które już od 26 września będzie można oddać głos, znajdują się TUTAJ.

Zobacz także