Trzy osoby poszkodowane w pożarze domu. Z ogniem walczyło kilka jednostek strażackich

Musisz przeczytać

Trzy osoby zostały poszkodowane w pożarze domu w miejscowości Kamień w gminie Czernichów. Z ogniem i dymem walczyli strażacy z OSP kamień, Rusocice, Przeginia Duchowna, Kłokoczyn i Czernichów oraz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 z Krakowa.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali w czwartek, 28 lipca 2022, po godzinie 20. Służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie zaalarmowała kilka jednostek OSP z terenu gminy Czernichów oraz JRG-5 PSP Kraków. Palił się dom w miejscowości Kamień w gminie Czernichów.

Jeszcze przed przybyciem strażaków budynek samodzielnie opuściły 3 osoby. – Podano dwa prądy wody w natarciu oraz do wnętrza domu wprowadzono rotę zabezpieczoną w aparaty ochrony układu oddechowego wyposażoną w kamerę termowizyjną – relacjonują strażacy.

W wyniku pożaru spaleniu uległo jedno pomieszczenie, kolejne na skutek gazów pożarowych zostało zniszczone. – Na koniec budynek przewietrzono za pomocą wentylatora oddymiającego i skontrolowano na obecność tlenku węgla – podsumowują strażacy. Poszkodowani trafili pod opiekę ratowników medycznych.

Niespełna godzinę wcześniej strażacy zostali wezwano do pożaru domu w Krzeszowicach. Pożar wybuchł na poddaszu domu jednorodzinnego. Ogień ugaszono, nie było osób poszkodowanych.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca