Zaczyna się remont ronda Matecznego i ulicy Kamieńskiego [wykaz i terminy utrudnień]

W poniedziałek, 8 sierpnia 2022 roku, drogowcy rozpoczynają prace na ul. Kamieńskiego oraz rondzie Antoniego Matecznego. Ale największe utrudnienia czekają kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej za tydzień – od 16 sierpnia, kiedy roboty przeniosą się na tarczę ronda.

– Po zakończeniu remontu poprawi się komfort podróży nie tylko kierowców, ale także pasażerów komunikacji miejskiej – bowiem wymienione zostaną szyny tramwajowe na tarczy ronda – obiecują urzędnicy, Ale teraz szykujcie się na ogromne trudności. Ogromne!

W poniedziałek, 8 sierpnia, ekipy remontowe pojawią się na ul. Kamieńskiego – w pierwszej kolejności na łącznicy w kierunku ul. Tischnera. W związku z pracami brukarskimi pojawią się tam zawężenia – przejezdność będzie utrzymana. Od 14 sierpnia roboty zostaną wstrzymane – z uwagi na rozpoczęcie zasadniczych prac na tarczy ronda Matecznego.
Równolegle od 8 sierpnia, nocami, w rejonie tarczy ronda Matecznego ekipy przygotują infrastrukturę – zlikwidują betonowe bariery, w nowej lokalizacji ustawią przystanek autobusowy (w kierunku centrum). Następnie będą działać na prawoskrętach do ronda (na ul. Kalwaryjskiej, Kamieńskiego, Wadowickiej i Konopnickiej).
Zasadnicze prace na tarczy ronda Matecznego rozpoczną się we wtorek, 16 sierpnia!
Na około tydzień zamknięta zostanie część północna ronda. Ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej – Kamieńskiego będzie odbywał się częścią południową. Zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku centrum.

Następnie, również na około tydzień, zamknięta zostanie południowa część ronda. Ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej – Kamieńskiego będzie odbywał się północną częścią. Zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku ul. Wielickiej.

Objazdy dla relacji:
•Kalwaryjska – Wadowicka: ulicą Konopnicką, nawrotka na rondzie Grunwaldzkim i ponownie ul. Konopnicką
•Wadowicka – Kalwaryjska: ulicą Kamieńskiego, aleją Powstańców Śląskich, ulicą Limanowskiego
•Konopnickiej – Kalwaryjska: ulicą Kamieńskiego, aleją Powstańców Śląskich, ulicą Limanowskiego
•Konopnickiej – Kalwaryjska: ulicami Barską i Ludwinowską (dla pojazdów do 3,5 t)
•Kamieńskiego – Wadowicka: ulicą Tischnera
•Zakopiańska – centrum: ulicami Brożka, Kapelanka i Monte Cassino.

W dniach 14-15 sierpnia planowane jest wyłączenie ruchu tramwajowego na odcinku od przystanku „Korona” do przystanku „Łagiewniki” – wykonana zostanie wtedy „przejazdówka”, która umożliwi ruch tramwajów dwukierunkowych. Zapewnią one dojazd z ronda Matecznego do centrum Krakowa. Od strony Łagiewnik tramwaje będą dojeżdżać do przystanku „Rzemieślnicza”.

(red)

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie