Kancelaria Prezydenta pokazuje aktywność Pierwszej Damy

Spotkania z kobietami, w tym z Kołami Gospodyń Wiejskich, wizyty zagraniczne, w tym „w formie online”, wyjazdy z prezydentem, patronaty i wsparcie akcji charytatywnych – tak wyglądała aktywność Agaty Kornhauser-Dudy w pierwszym roku drugiej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy. Kancelaria Prezydenta chwali się aktywnością Pierwsze Damy w internecie.

Właśnie minął pierwszy rok drugiej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy. Z tej okazji Kancelaria Prezydenta chwali się nie tylko „sukcesami” głowy państwa, ale pokazuje również aktywność jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy. Próbuje w ten sposób przekonać tych, którzy uważają, że Pierwsza Dama jest nieaktywna.

„6 sierpnia 2020 roku odbyła się inauguracja II kadencji prezydentury Andrzeja Dudy. Kierunki i zakres działań mijającego roku zostały w znacznej mierze zdeterminowane przez pandemię Covid-19. Pierwsza Dama odbyła szereg spotkań on-line oraz kontynuowała działania w zakresie wsparcia osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Angażowała się w inicjatywy związane z promocją czytelnictwa oraz edukacją, szczególnie w kontekście wpływu skutków pandemii na dzieci i młodzież. Po wielu rozmowach z uczniami, pedagogami i specjalistami Pierwsza Dama zainicjowała akcję Usłyszeć Dzieci mającą zachęcić dorosłych do towarzyszenia dzieciom w trudnym procesie wychodzenia z izolacji, jak również w radzeniu sobie z problemami, które czas pandemii spowodował lub wyostrzył. Inicjatywa oparta została na wiedzy i doświadczeniu m.in. psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, socjologów i lekarzy. Małżonka Prezydenta kontynuowała również spotkania z kobietami, w wielu z nich uczestniczyły członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, których wielki wkład w kultywowanie tradycji, ale również zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności Pierwsza Dama często podkreśla” – tak Kancelaria Prezydenta zachęca do zapoznania się z podsumowaniem aktywności Agaty Kornhauser-Dudy.

Fot. screen prezydent.pl

Zamieszcza mnóstwo zdjęć ze spotkań małżonki prezydenta i podaje statystyki. „W pierwszym roku II kadencji prezydentury Andrzeja Dudy Pierwsza Dama uczestniczyła w 66 spotkaniach w Pałacu i Belwederze, w tym w 20 z mężem. Odbyła 17 wizyt w kraju, a także dołączyła do 22 wyjazdów Prezydenta RP. Ponad 80 razy spotykała się ze swoimi gośćmi zdalnie, a niemal 60 akcji charytatywnych uzyskało wsparcie Małżonki Prezydenta. Agata Kornhauser-Duda odbyła 9 wizyt zagranicznych, w tym 2 w formie online, a wspólnie z Prezydentem RP dwukrotnie gościła zagraniczne delegacje w Polsce. Udzieliła 41 patronatów honorowych, a 3 inicjatywy wsparła patronatem długofalowym” – wylicza Kancelaria Prezydenta RP. Pełne podsumowanie na Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie