Kąpielisko w Przylasku Rusieckim już jest dostępne [zdjęcia]

Musisz przeczytać

Kąpielisko w Przylasku Rusieckim może być największą atrakcję tego lata w Krakowie. Teren już jest dostępny dla plażowiczów. Oficjalne otwarcie odbyło się w samo południe w czwartek, 8 lipca 2021 roku.

Przylasek Rusiecki już czeka...

Przylasek Rusiecki już czeka...

(fot. Facebook Kraków Nowa Huta Przyszłości)

„Centrum Rekreacji i Wypoczynku „Przylasek Rusiecki” to 26 hektarów do wypoczynku, kilka kilometrów ścieżek spacerowych, boiska do piłki plażowej, plac zabaw, miejsca parkingowe, inteligentne oświetlenie i monitoring. To pierwsza zakończona inwestycja zrealizowana w ramach strategicznego projektu Nowa Huta Przyszłości, którego celem jest zagospodarowanie dawnych terenów przemysłowych.

Kąpielisko w Przylasku Rusieckim

Kąpielisko w Przylasku Rusieckim

Wstęp na kąpielisko będzie bezpłatny, ale już za większość miejsc parkingowych trzeba będzie zapłacić. Do Przylasku Rusieckiego można dojechać autobusem MPK (sepcjalną linią rekreacyjną) oraz rowerem.

Przylasek Rusiecki nocą

Przylasek Rusiecki nocą

(fot. Facebook Przylasek Rusiecki)

– Przebudowa otoczenia zbiornika wodnego nr 1 w Przylasku Rusieckim to nowe otwarcie tego miejsca. Wcześniej była tu jedynie plaża, bez toalet i przebieralni. Nie było też zaplecza dla sprzętu wodnego i takiej przestrzeni do spacerów. W kolejnych latach, dzięki dobrej współpracy miasta ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ma tu powstać również przystanek kolejowy – powiedział podczas oficjalnego otwarcia plaży Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa. Przypomniał też, że równolegle trwa już budowa Strefy Aktywności Gospodarczej, remont ulicy Igołomskiej i przygotowanie kolejnych działań. Poinformował, że pojawiają się też pierwsi inwestorzy. – To jasny sygnał, że Nowa Huta zyska wiele rozwiązań zarówno dla jej obecnych mieszkańców, jak i tych, którzy pojawią się tutaj w najbliższych latach. Kraków i Małopolska zyskują kolejny atrakcyjny pod kątem społecznym, ale też biznesowym punkt na swojej mapie – stwierdził Jacek Majchrowski.

Fot. krakow.pl

Całkowity obszar tej inwestycji to około 26 hektarów, z czego prawie 19 to powierzchnia zbiornika wodnego. Przy jego brzegu pojawiły się nowe pomosty, których łączna długość wynosi prawie kilometr. Najdłuższy z nich prowadzi od nowego parkingu do poszerzonej plaży. Przywieziono na nią ok. 7 tysięcy ton piasku. Nowymi atrakcjami są też boiska do piłki plażowej i „pływający” basen o podwyższonym dnie. Powstały też dwa nowe budynki – zaplecze sanitarne z przebieralnią oraz magazyn z pomieszczeniami socjalnymi dla obsługi. Ich elewacje wykorzystano do nasadzenia tam zieleni wertykalnej. Pomiędzy budynkami ustawiono namiot do organizacji wydarzeń plenerowych. Od tego roku do Przylasku Rusieckiego można też dojechać specjalną, sezonową linią autobusową LR2, która kursuje z pętli przy rondzie Czyżyńskim.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca